Byli to právě příznivci fanoušci hokeje Ultras Trutnov a hráči HC Trutnov, kteří uspořádali ve vlastních řadách sbírku. „V hospodě u piva jsme přemýšleli, jak bychom mohli podpořit Trutnov. A napadlo nás dětské oddělení nemocnice. Neváhali jsme dlouho a pustili se do akce,“ prozradil fanoušek Václav Tichý.

Společně vybrali přes třicet tisíc korun, které předali špitálu. Jedna skupinka příznivců ještě přikoupila novou televizi. „Dílo se zadařilo a vzniklo zde hezké a veselé prostředí pro děti,“ chválil Tichý při slavnostním znovuotevření herny.

Herna má novou podlahu, renovovaný nábytek, spoustu hraček a především veselou výmalbu s cirkusovými motivy. „Je tu mnohem lepší vybavení než dosud. Věřím, že si tu děti strávený čas užijí a herna jim pobyt v nemocnici zpříjemní. Postupně se snažíme rekonstruovat prostory v areálu nemocnice tak, aby zde bylo v rámci možností funkční a moderní prostředí,“ uvedl Miroslav Procházka, předseda představenstva nemocnice.

Na obnovu herny přispěla částkou 6 tisíc korun také trutnovská radnice, zbytek peněz špitál věnoval z vlastních zdrojů.

Novinky na dětském oddělení trutnovské nemocnice se však netýkají pouze vybavení herny. Personálu dětského oddělení věnovala společnost Nutricia nové ošacení, které je barevné a s obrázky. „Máme zkušenost, že děti ihned reagují lépe a nebojí se, když s nimi komunikuje sestra v barevném oblečení s kreslenými motivy,“ řekla Monika Radová, vrchní sestra na dětském oddělení.

Dalším předvánočním darem pro dětské oddělení bylo 100 tisíc korun od společnosti ČEZ Teplárenská. Špitál za ně pořídí nový přístroj na měření EKG pro dětské pacienty. „Financování rekonstrukce dětské herny a obnova přístrojového vybavení je ukázkou výborné spolupráce nemocnice, soukromých firem, iniciativy místních patriotů a města, ve které bychom velmi rádi pokračovali,“ dal trutnovský místostarosta Tomáš Eichler.

Kapacita dětského oddělení trutnovské nemocnice je 20 lůžek a 6 pokojů pro matky s dětmi. Ročně oddělení přijme průměrně 1 200 dětských pacientů a 600 novorozenců.

Sto tisíc korun na pořízení nového EKG věnovala dětskému oddělení trutnovské nemocnice Nadace ČEZ Teplárenská. Zleva manažer prodeje Tomáš Zvolánek, primářka dětského odělení Kateřina  Holá a předseda představenstva nemocnice Miroslav Procházka.
Dětské oddělení bude mít EKG, dar od ČEZ Teplárenské