Připraveno je na 130 stánků s tradičními řemeslnými výrobky a bohatou nabídkou občerstvení a různých dobrot. Vstupné je 50 Kč, zlevněné 30 Kč. Vstup zdarma mají děti do 6 let včetně a ZTP-P. Na zastávce Kuks budou mimořádně zastavovat rychlíkové spoje společnosti Arriva vlaky. Auta budou parkovat na záchytném parkovišti.

Při Vánočních trzích vystoupí lidový loutkář Jan Polehňa, flétnový soubor Musica Per Legni, na akordeon zahraje Štěpán Jícha. Naposledy v letošním roce bude otevřena expozice Historie lékáren Českého farmaceutického muzea.

Trutnovská radnice zrušila Silvestrovský ohňostroj.
Trutnov chystá advent. Vánoční trhy budou, Silvestrovský ohňostroj ne

Během těchto dvou listopadových víkendů a také v den válečných veteránů v pátek 11. listopadu budou mít zájemci možnost prohlédnout si interiéry hospitálu, který byl vystavěn právě pro vojenské vysloužilce.

Kromě komentovaných prohlídek interiérů můžou návštěvníci strávit čas v bylinkářství. Obchůdek se sušenými bylinkami, domácími sirupy, mošty, medovinou, výrobky z rakytníku a dalším ryze přírodním zbožím, se nachází na nádvoří hospitálu. Otevřený bude od 9.00 do 16.00.

V Žacléři se bude konat v sobotu 12. prosince ve 14 hodin v jídelně základní školy soutěž O nejlepší vánočku pod Rýchorami.

Nádvoří opočenského zámku.
Památky táhly, ale předcovidovou návštěvnost stále dohánějí