Pod pokličku kuchařského umění nechá v gastronomickém kalendáři postupně nahlédnout Jiří Švestka, šéfkuchař hotelu. Prozradí vždy alespoň jeden z receptů na pokrmy, jež Horizont v konkrétním měsíci nabízí hostům. Tentokrát jsou na programu meruňky, z nichž hotel připravuje na červenec řadu dobrot. Zkuste si jednu z nich v režii oblíbeného šéfkuchaře uvařit.

Kuřecí prsíčka plněná meruňkami a podávaná s kuskusem

Suroviny na čtyři porce: 0,6 kg kuřecí řízky, 0,04 kg chilli omáčka, 0,12 kg meruňky, 0,03 kg olivový olej, koření na kuře, 0,4 kg kuskus, 0,04 kg kedlubny, 0,04 kg cuketa, 0,04 kg mrkev, 0,2 l smetana; sůl (dle chuti), pepř (dle chuti), 0,04 kg mozzarella, 0,05 kg hořčice, 0,06 kg máslo.

Maso si odblaníme, omyjeme a nařízneme na kapsu. Prosolíme, opepříme a naplníme mozarelou a meruňkami, okořeníme kořením na kuře. Kuskus připravíme podle obvyklého receptu. Očištěnou zeleninu nakrájenou na kostičky orestujeme na olivovém oleji a smícháme s kuskusem a dochutíme dle potřeby. Maso orestujeme na přepuštěném másle po obou stranách. Jakmile je maso hotové, z výpeku si připravíme omáčku z hořčice, vína, smetany a chilli omáčky. Na talíř si dáme kuskus, přidáme omáčku a na to klademe maso, které dozdobíme čerstvými bylinkami.