„Zaměřili jsme se hodně na rodiny s dětmi. Výstavu doplní řada doprovodných programů, tvůrčích dílen a tématicky bude na med a včelaření zaměřená i muzejní noc v polovině května. Loni se nám osvědčilo spojení této akce s horolezeckou výstavou," připomněla kurátorka Lenka Laurynová.
Na muzejní noci tu dětem zahrají i divadelní verzi večerníčku o včelích medvídcích. Včelařství bude poslední květnový víkend součástí oblíbených Staročeských řemeslných trhů.

Podle kurátorky Laurynové by měla být pro rodiny s dětmi atraktivní i samotná výstava. „Snažili jsme se ji připravit jako zážitkovou. Jedna část je interaktivní, zkoušecí, poznávací," řekla. Návštěvníky tu seznamují nejen s hlavními rysy včelařské činnosti, ale také se zajímavostmi ze života včelího společenství.

V expozici je k vidění i řada trojrozměrných exponátů, například reprezentativní přehlídka typů úlů a dalších pomůcek, bez nichž se včelaři neobejdou. „Historické vybavení mohou lidé porovnat se soudobými pomůckami," dodala kurátorka Lenka Laurynová.

Výstava bude v muzeu přístupná do 2. června.