"Minulý týden jsme to všichni jasně viděli. Prezident Miloš Zeman, vláda Andreje Babiše, komunisté a SPD dlouhodobě směřují naši zemi do područí Ruska. Rádoby rázné kroky vlády nesmí zakrýt její odpovědnost za současnou situaci a dlouhodobě toxickou politiku. Už je to za hranou únosnosti," vysvětlují důvody svolání demonstrace organizátoři.

Senátor za Trutnovsko Jan Sobotka.
Podle senátora Sobotky bezpečnostní výbor vyzval ke zvážení žaloby na prezidenta

"Musíme říct jasné ne vlivu prezidenta Zemana na směřování našeho státu do područí Ruska. Musíme říct jasné ne ovládnutí České televize ze strany Hradu a jeho loutek včetně Andreje Babiše. Musíme říct jasné ne vládě, která rozvrátila veřejné finance, podrobila si důležité instituce a ty, které jí nejdou na ruku, se snaží zdiskreditovat. Musíme se hlasitě ozvat a udělat vše pro to, aby říjnové volby přinesly skutečnou změnu. Aby demokratické strany sestavily vládu bez ANO, bez prokremelských komunistů a extremistů z SPD a jim podobných," uvádí před čtvrteční akcí Milion chvilek pro demokracii.

Ilustrační foto
Pohár přetéká, lidé vyjdou ve čtvrtek do ulic Náchoda, Nového Města a Jaroměře

"Prezident místo podpory vlastního státu opakuje stejné pohádky jako proruské dezinformační weby a ruská propaganda. Jeho setrvávání ve funkci je bezpečnostní hrozbou pro naši republiku," uvedl předseda spolku Benjamin Roll. Na demonstraci v Praze vystoupí bývalý ministr pro lidská práva a národnostní menšiny Michael Kocáb, mimo jiné spoluautor petice za ústavní žalobu na Zemana, nebo Eugenie Číhalová, zástupkyně ruské menšiny v Radě vlády pro národnostní menšiny. Na akci budou podle Milionu chvilek dodržována protikoronavirová hygienická opatření a doporučení, o což organizátoři žádají všechny účastníky.

Spolek Milion chvilek vznikl po sněmovních volbách v roce 2017. Pořádá protesty a demonstrace, v nichž upozorňuje na kauzy spojené především s Babišem. Předloni v červnu na pražské Letné se největší demonstrace Milionu chvilek zúčastnilo podle organizátorů až 250 000 lidí.

Demonstrace proti Andreji Babišovi 11. června 2019 v Trutnově.
Premiérem miliardář z StB? Absurdní!, zaznělo při demonstraci proti Babišovi