A to kdykoliv, kdy řeší problém na parkovišti, když chtějí nahlásit trestnou činnost, pokud se cítí ohroženi nebo když chtějí oznámit cokoliv jiného. Krizovou linku 156, běžně dostupnou pro městskou policii, totiž pro celý okres obsluhují strážníci z Trutnova.

Královédvorské městské vedení, společně s manažerem prevence kriminality Janem Štípkem, nyní usiluje o to, aby se telefonování na linku městských strážníků zjednodušilo. Vychází přitom z modelu, který úspěšně funguje třeba na sousedním Náchodsku. Zde na lince 156 spolupracuje hned pětice měst, přičemž volajícího po vytočení čísla přesměruje automatická nabídka. Lidé se tak mohou dovolat strážníkům do Broumova, Červeného Kostelce, Náchoda, Nového Města nad Metují či Jaroměře. A díky podobnému systému by se Dvůr Králové mohl zbavit telefonního čísla 603 237 858, skrz které lze nyní stanici městských policistů kontaktovat.

„O tomto možném modelu, který využívají například v bývalém okrese Náchod, jednal královédvorský starosta Jan Jarolím se svým trutnovským protějškem Ivanem Adamcem. Dvůr Králové potřebuje souhlas bývalého okresního města, aby návrh mohl být zrealizován. Bohužel však zatím neuspěl," sdělila mluvčí radnice ve Dvoře Králové Miroslava Kameníková.

Trutnovu se nezamlouvá navržené technické řešení, které by přesměrováváním prodlužovalo časy volání, a tím by linka ztrácela svůj jednoznačně krizový charakter. Starostové Dvora Králové i Trutnova, společně s telefonním operátorem, by však měli v jednáních v budoucnu pokračovat.