Novinkou je zrušení parkovacích karet ve stávající podobě. „Také tyto karty budou pouze virtuální, vedené v elektronickém systému, na který je napojena městská policie, a kontrola parkovného bude probíhat na základě zadané registrační značky vozidla při nákupu parkovací karty,“ vysvětluje starosta Jan Jarolím a pokračuje: „Dojde ke sjednocení parkovacích karet pro rezidenty a ostatní občany, nadále však zůstává možnost si zakoupit parkovací karty buď krátkodobé, týdenní a měsíční, nebo dlouhodobé, půlroční a roční.“

Rada města zároveň schválila nový ceník parkovného platný od 6. března 2023. Prvních 30 minut parkování tak bude v místech se zpoplatněným stáním zdarma (i v tomto případě je však třeba do parkomatu zadat kvůli kontrole registrační značku vozidla), za každou další započatou půlhodinu řidiči zaplatí 10 Kč. Tuto zvýhodněnou první hodinu bude však možné využít pouze jednou denně.

Jinak to bude v případě platby prostřednictvím SMS zprávy nebo aplikace SEJF, kde platí pouze hodinový tarif: za první hodinu parkování řidiči tedy zaplatí 10 Kč, za každou další započatou hodinu poté 20 Kč.

Padesátiletý František Šturma v letošní sezoně vede divizní tým Dvora Králové nad Labem a před jarní částí sezony mužstvu v tabulce patří 14. místo.
Podmínky pro fotbal jsou ve Dvoře špatné, přesto ale věřím, že divizi zachráníme

Upraveny jsou také ceny parkovacích karet. Za týdenní kartu zájemci nově zaplatí 300 Kč, za měsíční 700 Kč, za půlroční 1.300 Kč a v případě roční parkovací karty 2.500 Kč. „Samozřejmě, že parkovací karty, které si občané již koupili, zůstávají v platnosti a budou virtualizovány,“ vysvětluje starosta města Jan Jarolím.

I nadále platí, že parkovné nebudou muset hradit např. vozidla přepravující osobu těžce postiženou nebo těžce pohybově postiženou. V tom případě ale musí být automobil viditelně označen parkovacím průkazem.

Nařízení města počítá také se zpoplatněním parkování v Rooseveltově ulici, na náměstí T. G. Masaryka a v Palackého ulici. „Na těchto místech budou parkovací automaty nainstalovány pravděpodobně ve druhé polovině letošního roku. Do té doby zde bude možné parkovat za stejných podmínek jako doposud,“ dodává starosta Jan Jarolím.