Soutěž každoročně pořádá liberecká organizace Sdružení válečných veteránů k připomenutí účasti našich vojáků v zahraničních misích a na počest vojáků, kteří při nasazení v zahraničních misích přišli o životy. Petr Šimonka byl prvním, který se z takové mise nevrátil, zahynul v roce 1991 v Perském zálivu.

Soutěžilo 170 střelců z celé republiky. Putovní pohár pro nejlepší družstvo obhájili opět Váleční veteráni Liberec ve složení Karel Krátký, Oldřich Přecechtěl a Roman Štork. Nejlepším družstvem celkově se stalo družstvo KVZ Hodkovice ve složení Dalibor Peklák, Jaroslava Cilichová a Jan Brzák. Celkově nejlepším jednotlivcem se stal válečný veterán Oldřich Přecechtěl.

„Střelecká soutěž je už tradiční akcí a v příštím roce nás čeká jubilejní ročník. Semilští střelci poskytují skvělé zázemí, kterého se zúčastnilo i družstvo Semil a Libereckého kraje. Je pro nás důležité si připomínat válečné veterány a tohle je skvělá příležitost spojená se sportovně společenskou akcí," podotkla starostka Lena Mlejnková.

Souběžně se střelbou probíhaly doplňkové ukázky krátkých i dlouhých ručních zbraní. Patřičné pozornosti se těšila ukázka historické bojové techniky a zbraní, kterou připravilo Muzeum tankové techniky Smržovka. K vidění bylo například britské obrněné průzkumné vozidlo Ferret v kamufláži jednotek UN.