Podle Adama Svačiny, obchodního a marketingového manažera Skiareálu Špindlerův Mlýn, patří mezi nejvyhledávanější zážitky například ranní lyžovačka od půl osmé před oficiálním otevřením střediska zakončená snídaní formou švédského stolu v horské restauraci. "Lidé tak můžou lyžovat na prázdných, upravených sjezdovkách. Další oblíbenou akcí je zážitková večeře na vrcholu v panoramatické restauraci Na Pláni, která se nachází u horní stanice lanovky. Zájemce tam a zpět dopraví rolba, v restauraci se servíruje čtyřchodové menu a welcome drink," láká Adam Svačina.

Ilustrační foto
HLASUJTE: Lyžujete? Který skiareál ve východních Čechách je váš nejoblíbenější?

V minulé sezoně se mohlo lyžovat v horských střediscích pouze devět dní, letos je situace o poznání lepší. "I přes určitá omezení, kdy dosud mohli lyžovat pouze návštěvníci, kteří jsou očkovaní nebo prodělali covid, sezona probíhá dobře. Začínali jsme 10. prosince na obou stranách areálu, na Medvědíně i ve Svatém Petru, což se stává málokdy. Poté přišla obleva, po které jsme museli areál znovu zasněžovat. Co se týká sněhových podmínek, jsme na tom velice dobře," přibližuje Svačina situaci.

Nejvíce návštěvníků se pohybovalo na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně jako obvykle během vánočních svátků. Většina lyžařů nakupuje skipasy v digitálním prostředí, kde stojí výrazně méně. "Zhruba 80 procent zákazníků si pořizuje skipasy online," říká Adam Svačina.

Nové městské kluziště vyrostlo ve Špindlerově Mlýně na Bedřichově.
Novinkou zimní sezony ve Špindlerově Mlýně je městské kluziště