Farmáři mají sraz ve středu ráno v areálu zemědělské společnosti Cerea v Poříčí. Odtud vyrazí na společnou jízdu v 9 hodin. Traktory zamíří z Poříčí do Trutnova přes Polskou ulici kolem vlakového nádraží na kruhový objezd u supermarketu Albert. Ten obkrouží a pojedou zpět, protože ulice Na Struze je pro silniční dopravu uzavřená. Na křižovatce u hotelu Patria odbočí na Polsko.

Zemědělci poprvé protestovali 22. února, když vyjeli v regionech s traktory na společnou jízdu, 7. března demonstrovali v Praze.

Protesty zemědělců se budou konat ve středu i na dalších místech v kraji, například v Hradci Králové vyjedou traktory a zemědělská technika na velký i malý městský okruh. Farmáři budou protestovat také v dalších evropských zemích - Polsku, Německu, Nizozemsku nebo Belgii.

„Chceme upozornit na hlubokou krizi, ve které se celý, z bezpečnostního hlediska státu strategický sektor, nachází. Problémy zemědělců nejsou řešeny ani na úrovni EU, která mnohé z nich sama způsobila, a bohužel v mnoha zemích, Česko nevyjímaje. Nedochází k účinnému a rychlému řešení ani na národní úrovni,“ uvedla ke středečnímu protestu Regionální agrární komora Královéhradeckého kraje.

„Nejedná se o žádný souboj o dotace, válku mezi malými a velkými, či příklon k západu či východu, jak se to některá média snaží tendenčně překrucovat. V tuto chvíli jde o budoucnost celého českého zemědělství a produkce bezpečných, lokálních, dostupných a k přírodě šetrných potravin,“ vysvětlili zástupci krajské agrární komory.