Ocenění předá osobně Ladislav Čerych, který se svým bratrem Jiřím objekt jim vrácený v restituci darovali NROS k neziskovým účelům, vzdělávání a rozvoji evropské spolupráce.

„Jsem rád, jak se vilu a její zahradu daří postupně obnovovat a jak získává zpět svoji původní atmosféru a krásu. Jsem šťastný, že je místem setkávání a vzdělávání , tak jak jsme si to s bratrem přáli,“ říká letos pětaosmdesátiletý Ladislav Čerych. „Velice oceňuji každý příspěvek k proměně vily a také aktivity, které ve Vile pořádá Centrum rozvoje Česká Skalice se svými partnery.“

Letošní setkání dárců bude výjimečné, neboť zástupci Města Česká Skalice na něm udělí Ladislavu Čerychovi čestné občanství. Při příležitosti životního jubilea tak chtějí ocenit zásluhy jeho osoby a celé rodiny Čerychů na rozkvět města včetně jejich šlechetného darování Vily Čerych veřejnému sektoru.

Během slavnostního podvečera budou moci shlédnout pozvaní účastníci prodejní výstavu „Patchwork – krása a radost“ z dílny Orlickokrkonošského patchworkového klubu. Po oficiální části programu bude následovat hudební vystoupení a malý raut.

„Dárcovství a dobrovolnictví se v dnešní době poněkud vytrácí. Jsou však jednotlivci i organizace, kteří si jejich smysl uvědomují a dle možností se jej snaží naplňovat. Slavnostní setkání ve Vile Čerych je poděkováním všem těm, kteří cítí, že darováním dobré věci obdarovávají také sebe,“ uvedl manažer vzdělávacího střediska Vila Čerych Vladimír Prachař.