Největší stádo vodušek červených na světě, nádherní pakoně nebo dvojice žirafích samců jsou jedněmi z největších lákadel Afrického safari Josefa Vágnera. Až do konce srpna se za nimi i stovkami dalších zvířat mohou zájemci každý den vypravovat i za soumraku a večer. Navíc v pohodlí téměř privátní vyjížďky. „Není lepší čas, kdy zvířata pozorovat. Na večer ožívají a hledají potravu. To, co zrovna dělají, společně se zajímavostmi z jejich života v safari parku i volné přírodě, přiblíží odborný průvodce, který vše zajímavé komentuje,“ popisuje ředitel Safari Parku Dvůr Králové Přemysl Rabas.

Mimořádnou pozornost budou v letošním roce poutat bezesporu buvoli pralesní. V safari parku žije jediné stádo těchto působivých a ohrožených zvířat v Česku a na Slovensku. „Buvoli se v poslední době začali vydávat přes jezírko mnohem více také do svažitého lesa a k hornímu krmelci. Pohledy na ně, případně okamžiky, když stádo přebíhá cestu, jsou opravdu mimořádné,“ doplňuje Ilona Kratochvílová, která v safari parku Večerní safari koordinuje. Buvoli pralesní mají pověst extrémně nebezpečných zvířat, v případě dodržování pravidel projížďky ale s vozy plnými lidí vycházejí zcela harmonicky.

Oba Safaribusy vyjíždějí od hlavní brány do safari parku na večerní projížďky vždy ve 20 a 21 hodin v dostatečném rozestupu, aby se nerušily. Jízdné stojí 235 korun pro dospělé, 195 korun pro děti, studenty a seniory. Projížďka v rámci Večerního safari trvá jednu hodinu.

Vstupenky je nutné rezervovat předem na webu safari parku a není třeba mít koupeno klasické vstupné do zahrady. Čekání mohou návštěvníci využít k večerní procházce po klasické části zahrady, některé pavilony se zavírají až ve 22 hodin.

Po celé letní prázdniny srpen bude Večerní safari fungovat denně, v září jen v pátek a sobotu.

Večerní safari nabízí v Evropě zcela unikátní zážitek: tak dlouhou vyjížďkou mezi tolika zvířaty lidé nikde jinde zažít nemohou. Vodušky, buvoly či žirafu doplňují obrovská stáda zeber, pakoní, pštrosi, antilopy kudu, psi hyenoví a řada dalších zvířat. Africké safari, založené někdejším ředitelem Josefem Vágnerem, je natolik výjimečné, že se v roce 2017 stalo českou kulturní památkou. To nemá mezi českými zoologickými zahradami obdobu.