Akci pořádá Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje a Královéhradecký kraj. Přehlídka si klade za cíl představit zajímavé studijní obory přímo žákům devátých tříd a jejich rodičům. Na rozdíl od prvního ročníku je letos v rámci akce zařazena i burza pracovních příležitostí.

Zatímco v loňském roce hledali na veletrhu inspiraci zejména žáci devátých tříd a jejich rodiče, kteří stáli před volbou střední školy, letos se pořadatelé rozhodli rozšířit program a zaměřit se i na čerstvé absolventy, kteří mají často problém najít vhodné startovací zaměstnání. „Prezentace propojuje střední školy, firmy z regionu, žáky devátých tříd a jejich rodiče a nově i absolventy. Považujeme za klíčové, aby se zástupci všech těchto skupin měli možnost setkat a těžit z takových setkání to nejlepší," zdůraznil Radek Zelenka, ředitel Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje, a dodal: „Těší nás, že po loňském úspěšném prvním ročníku se letos hlásí stále více středních škol. Chtějí využít zajímavé příležitosti, jak se představit žákům, jaké obory, třeba i ty méně obvyklé, nebo ty, které jsou dnes trochu opomíjené, u nich mohou studovat. Rozhodli jsme se také oslovit zaměstnavatele v regionu s tím, že v rámci přehlídky budou moct hledat přímo nové zaměstnance."

Prezentace se snaží ukázat, v jakých oborech je v současnosti na trhu nedostatek kvalifikovaných absolventů a jakým směrem je tedy vhodné se při výběru střední školy orientovat.

„Pro město Trutnov je samozřejmostí takový projekt podpořit. Věřím, že na veletrh dorazí nejen žáci devátých tříd, kteří aktuálně řeší, jakou střední školu si vybrat, ale i veřejnost. Jedná se o ideální příležitost dozvědět se, jak pestrá nabídka studijních oborů existuje a jaké zaměstnavatele v regionu máme," prohlásil trutnovský starosta Ivan Adamec.

(ntj)