S přízviskem Krkonošský se letos konal již pošesté a zájem byl velký. „Moderní budova Uffa dává akci zajímavý rozměr, těší nás velká účast lidí i dostatek vystavujících. Je za tím ale několik měsíců intenzivní práce," připomněl Daniel Vaverka z pořádající společnosti Omnis. „Děláme podobných akcí přes dvě desítky po celé České republice," doplnil.

Většina mužských návštěvníků ocenila především možnost pobavit se s odborníky. „Chtěli bychom na podzim rekonstruovat topení a ten-hle obor tu byl zastoupený několika firmami. Jak se rozhodnu, ještě nevím, ale získané informace se určitě hodí," ocenil Tomáš Koutný z Trutnova.

Ženy technické stánky spíše míjely, neváhaly se ale zastavit třeba u dodavatelů koupelen či kuchyní, nebo prodejců kosmetiky. A často i u stánku elektrokol na venkovním prostranství. „Manželovi nestačím, chci s ním ale jezdit a tohle je zajímavá varianta," podotkla jedna ze zájemkyň

Do dálky, výšky či na dráze. I s králíky je možné závodit

Sortiment Krkonošského veletrhu byl letos velký a nabízel od uzenin po velké stavební realizace. Největší nával byl ale trochu jinde, u překážkové dráhy, kde různě vysoké laťky zdolávali … králíci.

S ukázkou netradiční disciplíny přijeli členové klubu Králičí hop RK z Rychnova nad Kněžnou. „Ve skoku vysokém je český rekord na 95 centimetrech, do dálky je 290 centimetrů. Obě hodnoty jsou jen těsně pod rekordy světovými," připomínala početnému publiku Martina Bernardová. A i do tohoto odvětví už zasahuje prestiž závodníků, resp. majitelů zvířat. „Nejlepší výkony dosahují takzvaně sportovní králíci, speciálně křížení pro co nejlepší požadované vlastnosti. Skákat ale může každý králík, i běžný domácí a vyzkoušet to lze třeba na zahradě. Pozor však, je to trochu jiné než u psa. Tam je pánem člověk a proto se pohybuje vždy před zvířetem. Tady ale musí být šéfem králík a vodič s vodítkem jde za ním," upozornila Martina Bernardová.