„Včera byl velký nával a dnes je to taky slušný. U vleku se však čeká je minimálně. Máme průměrně 40 centimetrů sněhu, funguje i půjčovna a lyžařská škola. Zatím jsme spokojeni,“ říká provozovatel Miroslav Mádr z vleku v Radvanicích.

Obdobně jsou na tom i v Petříkovicích u Trutnova. „Jezdí jak oba dlouhé vleky, tak malý dětský. Lidí je tu docela dost, ale je to bez front,“ potvrdili nám u pokladny. Nestěžují si ani v dalším menším středisku, na Bretu v Prkenném Dole. „Návštěvnost je velmi dobrá. Výstavbou lanovky se tu lyžování zrychlilo a zpohodlnělo. Na počtu příchozích je to hodně znát. Po rozsáhlé přestavbě se areál dokázal během tří týdnů plně zaběhnout,“ dodává k současnému stavu Jiří Doležal. Velmi dobře se dá lyžovat i v sousedním středisku Arrakis. Zde mohou lyžařům nabídnout především komfort prostoru. Jen málo středisek má totiž tak široké sjezdovky. „Máme 40 centimetrů sněhu, vše je upravené a jezdí oba vleky. Ve všední dny byl zájem menší, o víkendu je ale návštěvnost velmi dobrá,“ potvrdil Tomáš Ticháček.

Po rušném období svátků je lednová návštěvnost vždy trochu v útlumu. Některá střediska se proto snaží nalákat hosty na nejrůznější slevy. Například na Arrakis v Prkenném Dole se vyplatí jet v den svých narozenin. Dostanete totiž 50 procent slevu na denní lístek. K zahození nejsou ani jmeniny, kdy ušetříte 20 procent ceny. Večerní lyžování je v lednu zajímavé v Radvanicích. Ve středu a v pátek se tu dá jezdit od 17 do 20 hodin za pouhou stokorunu. Na cenu jízdenek lákají i ve Špindlerově Mlýně, kde se ve Svatém Petru i na Mísečkách jezdí za ceny vedlejší sezóny.