Josef Lábus z Trutnova, Olga Lehká ze Žacléře a Jana Trýznová z Vrchlabí si mohli v Hradci Králové nasadit na hlavy pomyslné Zlaté koruny Královéhradeckého kraje. Jeho zástupci ocenění udělili celkem patnáctce vybraných dobrovolníků za dlouhodobou a prospěšnou činnost s dětmi a mládeží. Mnozí z nich se nezištně věnují ve svém oboru dětem desítky let, což je v současné době skutečně již spíše výjimečné. Olga Lehká ze Žacléře vede od roku 1985 kroužek gymnastiky pro dívky od 5 do 15 let. Působí jako rozhodčí na soutěžích a trénuje hlavně cvičení na nářadí.

Josef Lábus z Trutnova je trenérem přípravky běžeckého lyžování, tedy dětí ve věku od 6 do 10 let. Běžkování se věnuje 40 roků a jako trenér vedl řadu významných sportovců.

Jana Trýznová je celoživotní členkou TJ Spartak Vrchlabí. Pořádá pobyty a cvičení v přírodě, 45 let vede oddíl Sport pro Všechny, věnovaný rodičům a dětem.

V sále krajského zastupitelstva převzali dobrovolníci z rukou radní pro školství Táni Šormové plaketu a pamětní list. Všichni obdrželi jako dárek také nové fotoaparáty.

Letos šlo o druhý ročník akce, do níž bylo přihlášeno 46 účastníků. Nominovat je mohl kdokoli zasláním jejich příběhu a popisu dobrovolnické práce.

„Chci všem, kteří pracují ve volném čase, ze zájmu, nezištně a pro děti, ze srdce poděkovat. Jejich činnost je mnohdy na úkor času i rodinného života, toho je třeba si vážit," uzavřela ceremoniál radní pro školství Táňa Šormová.