Stalo se tak v rodném domě pátera Antonína Marka Na Sboře, kde se konal Vzpomínkový večer u příležitosti 150. výročí založení tohoto tělesa. V komponovaném programu vystoupili sopranistka Eva Lédlová v klavírním doprovodu svého manžela Bohuslava, recitátoři Eva Kordová a Petr Pešek.
Přítomní se dověděli i mnoho zajímavých podrobností o Dvořákově náklonnosti k zdejším pěvcům a kulturním osobnostem, o jeho návštěvách a vystoupeních v Turnově a okolí, i humorných příhodách, jež se ani tak slavnému muzikantovi v tomto kraji nevyhnuly. „Antonín Dvořák, obdivovaný i v Americe, vyšel z lidového prostředí, svoje umění založil na českém lidovém muzikantství, které proslavil po celém světě. Ani v době slávy, jež potvrdila jeho mistrovství, na ně nezapomněl. Zůstal spojený se svými přáteli a obyčejnými vesnickými muzikanty, jejichž talentu i práce si nesmírně vážil,“ zaznělo v závěru pořadu.
Čtyři dny po jeho smrti (1. května 1904), získal turnovský pěvecký sbor svolení rodiny převzít do svého názvu mistrovo jméno. Sbor svému slavnému jmenovci dělal čest. Založil Turnovské hudební večery, hudební festival Dvořákův Turnov a Sychrov, turnovské Interpretační dílny, pravidelně navštěvuje Smetanovy Jabkenice a každoročně pořádá desítky koncertů v Turnově a okolí.
(gr)