Nechyběly unikáty a dobové obleky

Návštěvníci akce, kterých během dne dorazily stovky, měli možnost vidět kolem sto padesáti historických strojů. Byly mezi nimi i skutečné skvosty. Například sidecar Matchless 1000 z roku 1922, které jsou už jenom dva. Také mezi automobily zaujala řada veteránů. Například Sunbeam 25 Doctor, Dodge Roadster nebo hasičská Tatra 43. Někteří ze závodníků měli dobové oblečení. Pozornost poutala také početná skupina vojenských aut a motorek s řadou Jeepů. „Je to úžasné. Na člověka tady na každém kroku dýchá historie i ukázka zlatých českých ručiček, které tuhle krásu často vypiplaly z kusu šrotu,“ řekl nám jeden z návštěvníků.

Závodníci vyráželi na trať podle šipkového itineráře, na trase po okolí města je čekalo i plnění neobvyklých úkolů. Na startu každý obdržel nealkoholické pivo. Po absolvování jízdy se stroje vracely znovu před Hankův dům, kde si je mohli zájemci opět prohlédnout. Během dne k příjemné atmosféře přispěl koncert souboru Evergreen dixieland band.

Patří stále mezi nejaktivnější spolky

Milovníci starých vozidel si tak připomněli třicet let činnosti, která začala 30. září 1978. Veteran Car Club se veřejnosti představuje na řadě akcí, kromě soutěže se účastní například Dnů spolků nebo jízdy do Ratibořic. Členové se podílejí také na organizování závodu Královédvorský o〜kruh. Díky jejich práci se podařilo uchovat mnoho unikátních motocyklů a aut českých i světových značek.