„Naštěstí nedošlo k žádnému zranění, ale po bouři zůstaly velké materiální škody," informoval starosta Ladislav Jiřička. Vichřice poškodila například střechu na obecním úřadu, střechu na přístavbě školních dílen, taškové střechy mnoha domů a hospodářských stavení v Čisté u Horek. Padla i spousta ovocných a okrasných stromů a keřů.

„Na obecní komunikace se vyvrátilo několik stromů, například nad Dusíkovými, za sokolovnou, na Vrchní cestě nebo u kostela. Největší škodou je určitě poničená střecha, komíny a hromosvody na bytovce v centru obce," dodal Ladislav Jiřička. Připomněl, že na pomoc vyrazili nejen čistečtí dobrovolní hasiči, ale také jednotka z Jilemnice a přijela i výšková technika.

„Díky velkému nasazení všech, včetně pokrývačů Milana Klůze a Petra Cermana, se podařilo střechu na bytovce provizorně opravit ještě před velkým nočním lijákem. Likvidace následků bouře pak pokračovala v neděli dopoledne, kdy čistečtí hasiči odstraňovali spadlé stromy a pomáhali s opravou střechy na obecním úřadu," dodal starosta.