Ve všech základních školách se vaří chutně a dobře v rámci dostupných financí a možností spotřebního koše, o sociální pomoc dosud zažádalo jen několik jednotlivců. Stravování dětí však daleko více ovlivňují nezdravé návyky a benevolence jejich rodin. Zhruba na tomto vyjádření se shodli ředitelé, kantoři i zaměstnanci všech školních kuchyní na Turnovsku.

Obědy mají z „hotelovky"

„Samy nevaříme, máme tu jen výdejnu, protože škola byla od počátku koncipována na odběr jídel ze sousední Hotelové školy, kterou máme jen přes ulici," řekla vedoucí stravování ZŠ v Žižkově ulici Anna Šťastná.

Denně je výběr ze dvou jídel, stravuje se zde 480 dětí, což jsou téměř všechny, které do školy chodí. Výběr je vždy sestaven tak, že jedno jídlo je lehčí, ponejvíce „sladké", a druhé obsahuje maso s přílohou. „Stravujeme se tu i my. Trápí mě, když vidím, že pár dětí někdy skoro celý oběd vyhodí do odpadu. Často si totiž koupí sladkosti v bufetu a na teplé jídlo jim už v žaludku nezbude místo," postěžovala si vedoucí Šťastná.

Podle ředitele Michala Loukoty v ZŠ ve Skálově ulici se stravuje 450 dětí, deset obědvá asi doma. Jedno jídlo vaří jejich kuchařky „lehčí" druhé vždy podle české tradice. „Jsem tu ředitelem krátce, ale zatím jsem nezaznamenal stížnosti na kvalitu jídel ani na pestrost výběru," řekl nám.

Vedoucí kuchyně Alena Pavlíková rovněž tvrdí, že na jídelníčku současně mají vždy jídla bezmasá a s masem, takže si vybere prakticky každý, a to i kantoři a studenti ze sousední „šperkařské školy". „Stravování dětí nejvíce ovlivňují návyky z domova. Dbáme na kombinaci ryb, luštěnin i české klasiky, letos jsme ale zaznamenali pár případů, kdy necelou pětistovku měsíčně sociálně slabší rodiny dát svým dětem prý nemohou. Nejvíc nás to ale překvapilo u rodičů, ze kterých jsme cítili cigarety, na které peníze mají," posteskla si Pavlíková.

Připlatit na kurzy je jednodušší

Asi nejbohatší zkušenosti mají se školním stravováním v ZŠ v ulici 28. října. Stravuje se tu denně zhruba 570 dětí, dalších padesát jídel odebírají důchodci z okolí. Ve třech kategoriích (do 10, do 14 a více let) tu vaří v cenových skupinách 22, 24 a 25 korun tři kuchařky a čtyři pomocnice. „Na kvalitu si zatím nikdo nestěžoval a výběr máme bohatý. Od těstovin, klasiku až po pizzy, které jsou pro nás výrobně nejpracnější," pochlubila se vedoucí kuchyně Irena Adamcová.

Ta si rovněž postěžovala na některé návyky z rodin, kdy děti dopoledne mlsají a pak někdy i celý oběd vrátí.

„Pracuji tu už dvanáct let a jednou jsem si postěžovala mamince dítěte, které obědy často vracelo. Řekla mi, že si je platí a mě prý do toho nic není. Tak už se o podobné věci nestarám," dodala s pokrčenými rameny Adamcová.

Ředitel Frič nám pak prozradil, že přes úřad práce podporu zhruba čtyř dětí ze sociálně slabších rodin tu zařídili už před pěti lety. V současné době jim ale připlácejí na lyžařské kurzy a zájmové kroužky, což je pro ně prý jednodušší.

„Myslím, že v Turnově děti s úhradou školního stravování, až na skutečné výjimky, nemají," řekl nám včera Jaromír Frič, který je současně městským zastupitelem.

Nejčastější nedostatky ve školách na Liberecku :

• polévky nepodávání drožďové polévky (doporučení alespoň 1x měsíčně), neplnění četnosti luštěninových polévek (doporučení min. 3x měsíčně), častá příprava polévek z konveniencí

• hlavní jídlo nedodržena četnost v podávání bezmasých pokrmů (doporučení min. 4x měsíčně) a ryb (doporučení min 2x měsíčně), zvýšená četnost v podávání uzených mas a uzenin (doporučení ve školních jídelnách MŠ 1x za 6 týdnů, ve školních jídelnách ZŠ max. 1x měsíčně), překročení četnosti v podávání vepřového masa (doporučení max 4x měsíčně), častější podávání sladkých pokrmů (doporučení 2x měsíčně)

• přílohy zvýšená četnost v podávání houskových knedlíků (doporučená četnost max. 2x měsíčně), snížená četnost v podávání rýže (doporučení 4x měsíčně) a těstovin (doporučení 3x měsíčně), nedodržení čestnosti v podávání luštěnin (doporučení 1x týdně), v některých školních jídelnách nejsou žákům nabízeny méně tradiční přílohy (kuskus, pohanka, bulgur)

• zelenina, ovoce zejména v ZŠ nižší podávání ovoce a ovocných salátů (doporučení min. 3x týdně)

• kombinace pokrmů chybná kombinace sestavy pokrmů

• nepřesnosti ve vedení jídelních lístků chybí uvedení zavářky, druhy nápojů, ovoce, často nesouhlasí jídelní lístek s výdejkami

Zpráva vyplývá z průzkumu Krajské hygienické stanice v Liberci.

V jídelnách mateřských škol bylo hodnoceno 34 jídelníčků a v základních školách 36 jídelníčků. Okres Česká Lípa 6x MŠ, 7x ZŠ; okres Jablonec n/N 10x MŠ, 10x ZŠ; okres Liberec 12 MŠ, 10x ZŠ; okres Semily 6x MŠ, 9x ZŠ.

(gr)