„Organizační zajištění a perfektní přípravy zimních sportovišť přispěly k velké spokojenosti všech účastníků lednové ODM. Sportovní areály v Trutnově, Vrchlabí, Nové Pace a Špindlerově Mlýně významně reprezentovaly Královéhradecký kraj, a proto chceme těmto čtyřem městům poděkovat a podpořit sportování mládeže v těchto lokalitách,“ řekl hejtman Martin Červíček.

V Trutnově krajskou dotaci ve výši milion korun využijí na rekonstrukci šaten ve východní tribuně zimního stadionu a modernizaci a vybavení sportovního zázemí v tělocvičně. To využívá mládež HC Trutnov, hokejové mužstvo A i další subjekty, jako například oddíly krasobruslení či curlingu. Dalším krokem využití peněz z krajské dotace bude zajištění energetické úspory v podobě výměny zastaralého osvětlení v zázemí tribun a oken ve staré budově zimního stadionu.

Ve Špindlerově Mlýně krajská dotace ve výši 800 000 korun vypomůže s financováním výměny povrchu víceúčelového hřiště na tamním sídlišti Bedřichov. Vrchlabí dva miliony korun využije na nákup rolby pro spolehlivou a kvalitní úpravu ledové plochy na zimním stadionu, kde se odehrály hokejové zápasy v rámci dvou zimních Olympiád dětí a mládeže v roce 2006 a 2023 pořádané Královéhradeckým krajem. V Nové Pace kraj přispěje 500 tisíci korunami na pořízení repasovaného stroje na úpravu lyžařských tratí a lyžařských běžeckých tratí se stopovačem.

Financování žádostí o dotaci čtyřem partnerským městům poskytnou nevyčerpané finanční prostředky pro pořádání Olympiády dětí a mládeže 2023. I přes zajištění co nejlepších podmínek pro sportovní soutěže, ubytování, stravování a dopravu účastníků se Královéhradeckému kraji podařilo z plánovaného rozpočtu na organizaci olympiády ušetřit 4,3 milionu korun.

„Pro nás bylo pořadatelství mládežnické olympiády velkou výzvou a myslím, že jsme ji právě díky skvělé organizační pomoci těchto partnerských měst zvládli se ctí,“ doplnil náměstek hejtmana Arnošt Štěpánek odpovědný za oblast školství a sportu.

Jubilejní 20. ročník olympiády dětí a mládeže se uskutečnil v zimních střediscích Krkonoš. Lyžaři a snowboardisté využili sjezdovky ve Špindlerově Mlýně, ve Vrchlabí závodili biatlonisté, zimní orientační běžci a běžkaři. Mladí hokejisté soutěžili ve dvou halách – ve Vrchlabí a Trutnově a krasobruslaři v Nové Pace. Pro mladé sportovce Královéhradeckého kraje byl tento ročník historicky nejúspěšnější. Sportovci získali celkem 31 medailí a v celkovém pořadí krajů obsadili s 252 body poprvé zlatou příčku, a to před Moravskoslezským a Libereckým krajem.