Petr Salava z pražské agentury Amfora přivezl do Dolní Branné Antonína Panenku, Karola Dobiaše, Ivo Viktora, Ladislava Vízka, Jana Bergera, Petra Radu, Karla Jarolíma, hokejistu Martina Procházku, při fotbalovém utkání s domácí starou gardou dokonce vstřelil gól herec Roman Skamene. Diváky však byl nejvíce obletovaný Jakub Kvášovský. Učitel z Trutnova je známý jako Kalkulátor z televizní soutěže TV Nova Na lovu.

„Zájem mě pořád překvapuje. Řada lidí mi říká, že se na naši soutěž dívá,“ potěšilo Jakuba Kvášovského. V Dolní Branné byl o jeho podpis nebo fotku jednoznačně největší zájem, musel se vytrvale podepisovat. „Je pravda, že mi televizní soutěž změnila život,“ přiznal. „Červen mám hodně hektický. Lítám z jedné akce na druhou, jezdím na soutěžní kvízy, pořád jsem pryč. Doma už k tomu mají poznámky. Ale o prázdninách se to uklidní,“ dodal Kalkulátor, který učí ve Vrchlabí na základní škole na náměstí Míru matematiku a zeměpis.

Divákům se v Dolní Branné podepisovali hokejista Jakub Rychlovský a fotbalista Vojtěch Patrák. | Video: Deník/Jan Braun

V Dolní Branné nastoupil ve fotbalovém utkání za domácí starou gardu, která podlehla výběru Petra Salavy 5:7. „Je skvělé, že přijedou takové legendy a aspoň na chvilku se objeví na hřišti. Těší mě, že šlo o dobrou věc a peníze jdou na Diakonii,“ zdůraznil Jakub Kvášovský. „O výsledek nešlo, každý si v sobotu v Dolní Branné přišel na své. Jsme rádi, že se na Hvězdy na trávníku přišlo podívat tolik lidí a věříme, že odcházeli spokojeni,“ doplnil hlavní organizátor Petr Marčík.

Dražily se také sportovní dresy. Největší zájem byl o liberecký dres odchovance vrchlabského hokeje, nejlepšího střelce extraligy Jakuba Rychlovského, který nedávno podepsal nováčkovský kontrakt s Detroitem Red Wings. Rychlovský absolvoval v Dolní Branné autogramiádu, stejně jako další sportovci spjatí s Podkrkonoším - ligový fotbalista Vojtěch Patrák a fotbalová reprezentantka Eva Bartoňová.

Mohlo by vás také zajímat: Co to je? Mazlíci! V Trutnově znovu ožívá projekt Sochy ve městě

Mazlíci! aneb Do Trutnova se vrátily Sochy ve městě. | Video: Pavel Cajthaml