Na polích v Královci je dřevěnými kolíky vytyčená trasa dálnice, bagry rozhrnují půdu u silnice mezi Královcem a Žacléřem směrem k polským hranicím. Stavební stroje rozrýpaly zem přímo před napojením na polskou čtyřproudovou rychlostní silnici S3 na státní hranici i úsek nad místním hřbitovem. Objevily se tam nízké bariéry kvůli ochraně živočichů, pokácené jsou stromy. "Provádí se zemní práce pro záchranný archeologický výzkum, který bude na jaře zahájen," řekl Deníku mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký.

Archeologický výzkum bude stát 363,8 milionu Kč bez DPH. Stavba dálničního úseku z Truthova Stříteže na státní hranici s Polskem přijde na 13 miliard.

Mapka budoucí trasy dálnice D11 u Královce.
Kvůli situaci s dálnicí D11 u Trutnova se cítím trapně, přiznal ředitel ŘSD

Zakázku na archeologický výzkum získalo sdružení Eurovia CS, Univerzita Hradec Králové a Archaia. Na zakázce se jako subdodavatel má podílet ještě Východočeské muzeum. Eurovia CS ve sdružení se společností Archaia získala nedávno i další zakázky na archeologický průzkum, například u stavby D35 u Vysokého Mýta nebo u Hořic.

"V místě budoucí stavby dálnice probíhá také kácení dřevin, vytyčování obvodu staveniště a osazují se dočasné bariéry na ochranu menších živočichů," dopnil mluvčí ŘSD.

Generální ředitel ŘSD Radek Mátl (zcela vlevo) jednal v úterý na radnici v Trutnově se starosty.
Stavba D11 začne letos, potrvá 42 měsíců, sdělil šéf ŘSD na jednání v Trutnově

Nájezd stavebních strojů neunikl ani obyvatelům Královce, na jejichž území se bude dálnice stavět nejdříve. "Stavební ruch začal. Zaznamenali jsme, že se kácí stromy a dělají se skrývky zeminy k archeologickému průzkumu, nad hřbitovem se zřejmě dělá přeložka vysokého napětí," všiml si starosta Královce Tibor Terbák.

Po archeologickém průzkumu přijde na řadu stavba dálnice, se kterou chce ŘSD začít ještě v letošním roce. „Soutěžíme zhotovitele stavby. Věříme, že jsme schopni zahájit na konci letošního roku stavební práce. Tři kilometry úseku od hranic směrem k Trutnovu by měly být hotové během dvou stavebních sezon v roce 2025, zbytek bychom měli dokončit v roce 2027,“ uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Tam, kde končí polská dálnice. Takhle to vypadá v současné době na česko-polských hranicích v Královci, kde se mají propojit polská S3 a česká D11. Poláci už mají vyasfaltovanou vozovku až k hranici.
Dálnice u nosu, k tomu odpočívka, pumpa. Královec přestane být klidnou vesničkou

Kdo dostane zakázku na stavbu dálnice za 13 miliard korun, o tom se bude teprve rozhodovat. ŘSD vypsalo tendr 19. prosince loňského roku. Základní termín pro podání nabídek bylo stanoveno datum 17. března. Kvůli opakovaným dotazům uchazečů byl ale termín prodloužen do 5. května 2023.

Dálnice D11 se na hranicích v Královci napojí na polskou čtyřproudovou rychlostní silnici S3. „Poláci budou hotoví se svojí dálnicí v roce 2024, takže na nás je, aby časová prodleva byla co nejkratší. Doháníme historické resty,“ poznamenal. Mátl tvrdí, že ŘSD dělá všechno pro to, aby zpoždění zkrátilo na minimum.

Dálnice přímo za domem. Monika Hubená (vpravo) s dcerou Veronikou u místa, kde se bude stavět v Královci dálnice D11.
Za domem jim vyroste dálnice. Neumím si to představit, říká žena z Královce

„Když stojíte na hranicích s polským a českým ministrem a na polské straně je hotový asfalt a u nás roste kukuřice, tak to příjemný pohled není. V tu chvíli se cítím trapně,“ přiznal. Mátl se těší, že se letos v Královci objeví stavební stroje. Začnou se provádět archeologické průzkumy. „Na konci roku zahájíme stavbu. Pak už se trapně cítit nebudeme. Bude to velký okamžik, zahájení výstavby dalších 20 km dálniční sítě v České republice,“ řekl šéf Ředitelství silnic a dálnic.