„Na záběrech z kamer je vidět, že poškození prošli okolo skupinky mladíků, aniž by si jich jakkoliv všímali. Přesto si je tato skupinka útočníků vybrala a vydala se za nimi. Po pár metrech je dostihli a chtěli po nich, aby si mladíci klekli a odprosili je. To bratři odmítli a následoval útok v podobě bití pěstmi a kopanci. Pak útočníci z místa utekli,“ pospal incident z 24. března policejní mluvčí Jan Daněk.

Podle Daňka měli všichni muži světlou pleť a nejspíš byli pod vlivem alkoholu nebo drog. „Jestli je někdo na záběrech poznává, ať se ozve na linku 158,“ prosí mluvčí pražské policie. Kriminalisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví.

Zastávka Urxova.
VIDEO: Muž se zastal ženy a zbili ho. Pachatele policie má, svědkyně se ozvala

Pachatelům hrozí v případě dopadení a odsouzení až dvouletý pobyt za mřížemi. V případě organizované skupiny či recidivy podle trestního zákoníku být odnětí svobody až na tři léta. Přitěžující okolností rovněž může být nouzový stav vyhlášený kvůli situaci s infekční virózou covid-19.

„Po medializaci případu se dva hledaní mladíci přihlásili na policii. Zároveň jsme získali poznatky k totožnosti zbývajících dvou, které budeme prověřovat,“ sdělil policejní mluvčí Daněk v pondělí ráno.