V minulém roce se totiž s „hafany“ vypravilo na necelých pět a půl kilometru dlouhou trať rekordních 143 závodníků. „Uvidíme letos, ale prezentace bude pouze v pátek do půlnoci vzhledem k většímu množství závodníků v minulých letech. Dodatečná prezentace nebude možná,“ vysvětlil Hanuš.

Závodníci se postaví na start v kempu v sedmi kategoriích v sobotu v pravé poledne a potom v neděli v 10 hodin. A kdo vyrazí na náročnou trať tohoto atraktivního podniku? V tak zvaném canicrossu, což je běžec se psem, to budou muži i ženy. Stejně tomu bude v kategorii bikejöring – vůdce na kole a pes. Další skupinou jsou koloběžky s vůdcem a jedním až dvěma psy. Tohoto klání se zúčastní také junioři. Dva až čtyři psi bez rozdílu plemene, sibiřští husky a další severští psi budou zapřaženi za tříkolový vozík. Pět až osm psů rovněž bez rozdílu plemene a opět sibiřští husky se vydají na trať se čtyřkolovým vozíkem.

Samostatnou kategorií je dětský canicross, který se poběží v neděli, s jedním psem, běžcem a doprovodem. Trasa závodu vede po polních a lesních cestách. V sobotu večer čeká na účastníky country bál ve Vodnické restauraci.

Na víkend meteorologové hlásí deštivé a chladné počasí,a to jsou pro severská psí plemena téměř ideální podmínky.

Drtivá většina závodníků přicestuje se svými psy z různých koutů republiky. Není vyloučeno, že ve startovním poli bude i cizinec. Vloni přijel zahraniční závodník Bernd Kallweit z Německa. Výsledky budou vyhlášeny v neděli hned po ukončení závodu.