Stanislav Rudolfský st. šplhá po kaskádách vinohradu a provádí zimní řezy vinné révy. „Réva je liána, plevel, musí se stříhat. Čím víc, tím líp, aby ze sebe réva vydala to nejlepší," vysvětluje odborník, který spolu s manželkou věnují zdejšímu vinohradu veškerý čas. „Je to spíš taková srdeční záležitost. Hlavní vinohrad máme v Kutné Hoře," připomíná.

Vysušená půda u rostlinek révy vede laika k úvaze, že budoucí úrodu ohrožuje nedostatek vláhy. Ale není tomu tak. „Révě by na sníh a vláhu skoupá zima zrovna u nás na Kuksu vadit tolik neměla. Víno roste na čedičové skále. Kdybychom do země udělali řez, narazili bychom na vrstvy kamenů. Po odloupnutí kamene už je vidět voda. Když réva zakoření, nemá s růstem problém jako jiné byliny," vysvětluje vinař a dodává, že pravá zima je samozřejmě pro révu lepší. Hlavně z hlediska likvidace škůdců. Burgundské odrůdy tu doplňuje Tramín bílý, původní, tradiční vinná odrůda. „Na uživení by to tady nebylo. Máme tenhle vinohrad hlavně hodně rádi," dodává Stanislav Rudolfský.

Chystá se brigáda pro dobrovolníky

A protože se musí během růstu réva třikrát okopávat, chystá vinař pro zájemce jarní brigádu. „Na vinici se pracuje zkrátka pořád," uzavírá Rudolfský. Hrozny se po sklizni vozí ke zpracování do Kutné Hory, kde mají vinaři kvalitní techniku.

O vinohradu

Vinohrad nad zámkem v Kuksu byl vysázen v roce 2005 na ploše 0,42 ha. Jsou zde vysazeny staré burgundské odrůdy révy vinné, které nechal přivézt už Karel IV. Spolu s nimi je vysázeno i 700 keřů odrůdy předků: Tramín bílý, přezdívaný brynšt. Opukové podloží se čtyřiceticentimetrovou vrstvou spraše s příhodným mikroklimatem kukského údolí dává předpoklady pro růst kvalitních hroznů. První panenská sklizeň se koštovala v roce 2008. Návštěvníci mohou vinnou révu obhlížet i zblízka díky naučné stezce.