Ráda bych věděla, zdali visačku na příruční zavazadlo do letadla Aproved cabin baggage dostanu na letišti nebo si ji musím udělat sama?

Visačkou Approved cabin baggage označí příruční kabinové zavazadlo personál u přepážek Check-in, kde odbavujete zapsaná zavazadla. V žádném případě si je neoznačujete sami. Vzhledem k nedostatku těchto visaček v současné době označuje letecký personál pouze zavazadla, která jsou větší na první pohled. Jen pro připomenutí, váha příručního zavazadla může být maximálně 5 kilogramů a rozměry délka 56 cm, šířka 45 cm a hloubka 25 cm (přičemž součet těchto tří rozměrů může být maximálně 115 cm).

Každý cestující může mít pouze jedno příruční zavazadlo. Povolená hmotnost a rozměry příručního zavazadla, jakož i počet zavazadel, bude důsledně kontrolován. Výjimkou jsou předměty pro osobní užití (např. dámská kabelka, deštník, kabát, šál, přikrývka, malý fotoaparát, malý počítač, četba na dobu letu, jídlo pro dítě na dobu letu, berle, složitelný invalidní vozík, sedačka pro dítě, vejde-li se do schránky nad hlavami) a tašky s prodejen DUTY FREE, zakoupené v tranzitním prostoru.