Společně s běžkařem Davidem Chaloupským zvládli 140 kilometrů dlouhou trasu za 7 hodin a 50 minut. Těsně druhý skončil se čtyřminutovým odstupem tandem David Jerie a Jiří Roleček, který stejnou příčku obsadil také vloni.

Zatímco Vondrák dominoval v první a třetí etapě, Jerie vyhrál druhou a čtvrtou jízdu. „Bylo to hodně vyrovnané, protože letošní konkurence byla nevídaná. Sešla se zde kompletní česká špička. O to je mé vítězství cennější,“ sdělil Jiří Vondrák, který jel Ledovou jízdu už podesáté. Podle něj byl klíčový úvod závodu. „Rozhodl noční prolog, na horách jsme už jeli vyrovnaně,“ dodal rudnický borec.

S časem 8 hodin a 22 minut si bronz na krkonošských tratích vybojovali Miky Mikolášek a Michal Ženíšek. Čtvrtou příčku obsadil vítěz letošního Šediváčkova longu v Orlických horách Martin Bílý. Jeden z velkých favoritů a trojnásobný šampion Ledovky Radek Havrda z Vlčic závod nedojel. Vítěz posledních tří ročníků odstoupil kvůli onemocnění psů v průběhu druhé etapy. Dvacátého ročníku nejstaršího a nejobtížnějšího závodu psích spřežení u nás se zúčastnilo celkem 20 týmů.

Musheři se museli vyrovnat s těžkými podmínkami. V prvních dnech psi bojovali s vlhkem, deštěm a s mokrým sněhem. „I přes náročný terén závodníci zajeli velice dobré časy,“ potvrdil mluvčí soutěže Slavomír Pulpán. V neděli se příroda umoudřila a spřežení dojížděla do cíle u lánovského hotelu Harmonie za krásného počasí. Divácky nejatraktivnější byl čtvrteční prolog v okolí vrchlabského letiště, který sledovaly zhruba dvě stovky lidí. Jubilejní ročník pořadatelé zpestřili sobotním setkáním pamětníků Ledové jízdy. Zúčastnilo se asi sto bývalých účastníků včetně zakladatele mushingu v Čechách Petra Hanzlíka.

Akce se koná s přestávkami už od roku 1985 na památku tragicky zesnulého polárníka Václava Vojtěcha. V posledních osmi letech má závod, při kterém musher veze na saních jídlo pro sebe i běžkaře, krmivo pro psy a veškeré vybavení, jen dva vítěze. V letech 2003 – 2005 a 2010 kraloval Jiří Vondrák, období 2006 až 2009 patřilo Radku Havrdovi. V roce 2008 se Ledovka kvůli nedostatku sněhu nejela.