Na necelé čtyři miliony korun přijde loděnice, kterou město nechalo postavit vodákům. Stavba je hotová a oddíl si ji převezme do užívání už příští týden v úterý.

Záměr vybudovat loděnici v Trutnově má letitou historii. Mluvilo se o něm už od roku 2010, kdy bylo vydáno územní rozhodnutí a o rok později i stavební povolení. „Čekali jsme na dotaci, ale ani přes opakované žádosti se nám ji získat nepodařilo. Proto nakonec loni na podzim zastupitelstvo schválilo profinancování akce z městského rozpočtu," vysvětlil starosta Ivan Adamec. Vodáci se mohou po letech opravdu zaradovat. Absence zázemí, které by jim vyhovovalo, totiž značně komplikovalo rozvoj oddílu. Trutnovští vodáci se přesto pod hlavičkou TJ Lokomotiva pravidelně dostávají do výběru reprezentace ČR a sklízejí úspěchy na domácích i mezinárodních závodech. Pro uskladnění lodí a potřebného materiálu kanoistického oddílu dosud sloužil chátrající objekt bývalé hasičské zbrojnice, který byl vodáckému oddílu přidělen v sedmdesátých letech minulého století. Nyní se dočkali zlepšení.

Vodáci už pulírují postavenou loděnici

A jaká je geneze loděnice? Vedle staré požární zbrojnice vyrostla budova, složená ze zděné konstrukce a dřevostavby. Vodákům nabízí veškeré nutné zázemí. „V části dřevostavby je klubovna, kancelář, šatna se sociálním zařízením a sprchami," popsal Miroslav Franc z odboru rozvoje. V patře nad tím je půda, která bude využívána k sušení vybavení. Ve zděné části napojené na dřevostavbu je sklad lodí.

„Náklady na loděnici proinvestované městem za rok 2015 a 2016 činí 3,9 milionu korun. Stavbu realizovala firma Stavebně dopravní Trutnov. Zůstane v majetku města a vodáci, respektive oddíl Lokomotivy Trutnov, tu budou v nájmu," uvedla mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.