Například Trotina hlásila 22,2 procenta nebo Stanovice 20,45 procenta. Podle údajů z úřadu práce patří naopak mezi obce s nejnižší mírou nezaměstnanosti stále horská střediska. Například Špindlerův Mlýn má 4,46 %, Dolní Dvůr dokonce 2,31 procenta.

Ve větších městech byla vykázána míra nezaměstnanosti následovně: Trutnov 9,57 %, Dvůr Králové 9,1 %, Vrchlabí 7,64 %, Hostinné 8,48 % a Žacléř 13,13 %. Míra nezaměstnanosti v celém regionu z roku na rok stoupla. Zatímco v prosinci roku 2008 činila 6,1%, loni v prosinci už 9,3 procenta. Počet nezaměstnaných se za loňský rok zvýšil ze 4 na zhruba 6 tisíc.

Nejvíce pracovních míst z celkového počtu 406, má pro své klienty Úřad práce v Trutnově k dispozici na horách. Cestovní ruch a sezonní činnost v krkonošských střediscích tvoří značnou část aktuálních příležitostí pro nezaměstnané.

„Jde hlavně o kuchaře, číšníky, pokojské, recepční, domovníky. Během března a dubna to však skončí a začnou stavební práce. Tím je náš region každý rok specifický. Stálicí v nabídce jsou pak místa pro zdravotnický personál. Sester v nemocicích se stále nedostává,“ komentoval situaci vedoucí oddělení trhu práce a kontroly ÚP Ladislav Nálevka.