Ani zdravotní hendikep a pohyb pomocí vozíku nemusí být překážkou k poznávání zajímavostí regionu. Členové trutnovského Klubu vozíčkářů proto v sobotu vyrazili do nedávno oceněného Historického města České republiky za rok 2012.

„Byla domluvena návštěva Krkonošského muzea společně s objektem bývalého pivovaru," upřesnil jednatel klubu Jan Roček. „Jen škoda, že nevyšel čas na prohlídku ski, které do Čech nechal přivézt hrabě Jan Harrach," dodává k vydařenému výletu. Zaměstnanci muzea vyšli netradiční návštěvě vstříc a zajistili lyžiny, které pomohly vozíčkářům překonat bariéru tří schodů při vstupu do objektu.

„Po zdařilé prohlídce jsme nakoukli také do Zvědavé uličky, kde je několik zachovalých a opravených roubenek. Ty nás zaujaly krásou typickou pro Krkonoše," dodává jeden z účastníků a předseda klubu vozíčkářů, Radek Pokorný.

„Krakonoš nám dopřál i počasí. Sice nesvítilo slunce, ale pršet začalo, až když jsme byli po obědě a v mírném dešti se dostali do autobusu," spokojeně konstatoval Jan Roček.