Lyže nasadili ve městě Ushuaia, které je považováno za nejjižnější na celém světě a patří do oblasti Patagonie a Ohňové země. Je základnou pro výpravy do Antarktidy. Argentinským pořadatelům zkomplikovaly situaci silné deště a nedostatek sněhu. Skvělého výkonu dosáhl Rudolf Špicar, který na trati 48 km dojel celkově na 25. místě a především vyhrál věkovou kategorii nad 70 let. Vladimír Matějka byl mezi muži na 27. místě.

„Na „konci světa“ v patagonské Ushuaie na samém jihu Argentiny jsme po velkém úsilí místních organizátorů a vyřešení problémů s nedostatkem sněhu mohli odjet svůj závod na 48 km klasicky,“ líčil dojmy přímo z Argentiny Vladimír Matějka. „Jelo se mi celkem dobře, ale měl jsem problém s lyžemi, které jsem si v Argentině na závod půjčil od místního klubu. Bohužel to nebyly lyže úplně na moji váhu a po dvaceti kilometrech jsem sjel stoupací vosk a lyže začaly smekat. Chvíli jsem se s tím trápil, ale pak jsem musel zastavit a lyže namazat znovu. Stálo mě to čas, ale jiné řešení nebylo. Naopak jsem to měl udělat dřív,“ popsal svoje vystoupení na na zasněžené půdě Ohňové země Vladimír Matějka, který dosáhl času 3:45:42 hod., se kterým nakonec vyslovil spokojenost.

Výborně vyšel závod v Argentině sedmdesátiletému Rudolfu Špicarovi 3:38:32. „Zajel úplně fantasticky! Byl to jeho den "D". Všechno mu sedlo, jel od poloviny trati přede mnou a nakonec vyhrál svoji věkovou kategorii 70+. Větší úspěch naše lyžařská skupina nikdy nezaznamenala a radost je o to větší, že to byl s největší pravděpodobností jeho poslední závod v životě klasickou technikou. Do kompletace Global Worldloppet Master mu chybí ještě přidat závod na Novém Zélandu, ale tam se bruslí,“ sdělil Vladimír Matějka před padesátihodinovou cestou domů, která nyní čeká běžkařské nadšence z Vrchlabí.