„Jsme rádi, že skatepark je hotový. Otevřený je ale pouze symbolicky. S ohledem na koronavirovou pandemii a aktuální vládní nařízení je dočasně uzamčen. Otevřen bude, až se zdravotní situace stabilizuje a nařízení budou rozvolněna,“ konstatoval starosta Vrchlabí Jan Sobotka. Uzavřené jsou ve městě také sportovní areály manželů Zátopkových a u ZŠ Školní, stejně jako informační centrum v budově radnice nebo městská knihovna.

U fotbalového stadionu ve Vrchlabí roste skatepark.
Ve Vrchlabí finišuje stavba skateparku za pět milionů

„Rozhodnutí o stavbě skateparku předcházela dlouholetá diskuse. Ve městě vzniklo nové sportoviště a rozšíří nabídku určité skupině lidí,“ dodal Sobotka. Skatepark je zhotoven z vysoce kvalitního hlazeného betonu, se zaoblenými rohy. Vytváří dokonalou rovnou plochu, která je tím nejlepším, co je v branži v současné době na trhu. Postavili ho specialisté z pražské firmy Mystic Constructions, kteří staví skateparky po celé republice. Na vybudování přispěly vedle města Nadace ČEZ částkou 750 000 Kč a Škoda Auto 150 000 Kč.

Vrchlabí opravilo památkově chráněný dům zakladatele automobilového průmyslu na Kozím plácku. Uvnitř vzniknou byty a kanceláře.
Vrchlabí opravilo památkově chráněný dům zakladatele automobilového průmyslu