"V současné podobě tam zůstane pouze atletický tartanový ovál, všechny ostatní plochy projdou úpravami a dostanou nový povrch. Stihnout by se vše mělo do konce srpna," uvedl k rekonstrukci sportovního areálu manželů Zátopkových starosta Jan Sobotka.

Deník na návštěvěDeník na návštěvěZdroj: DeníkBěhem prázdnin, v červenci nebo srpnu, vypukne v centru Vrchlabí rekonstrukce Krkonošské ulice. Potrvá čtyři měsíce. Zaměří se především na opravu silnice, což si vyžádá uzavírku hlavní třídy ve Vrchlabí. Stavební práce začnou od ČSOB a směřovat budou k náměstí TGM.

Ve Vrchlabí se rozjela stavba krytého bazénu. Hotový má být v říjnu příštího roku.
VIDEO: Ve Vrchlabí se budou lidé koupat pod zemí. Už příští rok v zimě?

"Město se začne vracet do normálního života a my ho rozkopeme. Z toho máme obavy," přiznal starosta Vrchlabí. "Budeme se snažit, aby silnice byla co nejdříve hotová a uzavření bylo co nejkratší. Parkovat bude možné na velké ploše na náměstí TGM. Obchodníkům, kteří podnikají v objektech města, budeme nabízet slevu na nájmu po dobu rekonstrukce," řekl Sobotka.

Rekonstrukce čeká chodníky, které budou dlážděné, veškeré sítě, veřejné osvětlení. U radnice vznikne na silnici zpomalovací práh. "V tomto místě máme povolenou rychlost 50 km/h, po opravě silnice rychlost sjednotíme s ostatními úseky v centru města na 30 km/h," objasnil starosta Vrchlabí. Radnice zároveň plánuje upravit retardér na náměstí Míru.

Vylepšením projde i dobíjecí stanice pro elektromobily tak, aby zvládla nabíjení aut výrazně rychlejším způsobem. "Získá větší příkon, místo šesti hodin zvládne nabíjet za 20 minut," poukázal na chystaný zlepšovák Jan Sobotka.

Vchod do nového Návštěvnického centra Krkonošského národního parku v bývalém klášteře augustiniánů má připomínat skálu. Její podoba budí rozpaky.
FOTO: Roste ve Vrchlabí moderna od profesora architektury nebo betonový bunkr?