Rozsáhlé stavební práce přinesly novou vozovku, rozšíření chodníků, vytvoření nových parkovacích zálivů i vybudování dobíjecí stanice pro elektromobily. Vrchlabí investovalo do opravy páteřního úseku v centru města 37 milionů korun.

"V souvislosti s rekonstrukcí komunikace a chodníků se počítá s opravami povrchů v jednotlivých podloubích. Nepatří městu, vlastníci jednotlivých domů si na práce připlácejí vlastními finančními prostředky," uvedl starosta Vrchlabí Jan Sobotka.

Ve Vrchlabí je rozkopané centrum města kvůli rekonstrukci Krkonošské ulice.
FOTO: Vrchlabí má stále rozkopané centrum, Krkonošská ulice se dočká změn

"Původní záměr byl, že povrchy budou jednotné, podle návrhu architekta, podobné chodníkovým plochám a dokončené ve stejném čase. Rekonstrukce povrchů podloubí je však odložena na duben-květen 2022, aby proběhla v poklidu a nezasáhla do předvánočních nákupů. Bude provedena v určitých etapách po částech tak, aby se rozpracované úseky podloubí daly v pohodě obejít," dodal Sobotka.

Lidé na Trutnovsku si v příštím roce připlatí za vodu.
V Trutnově, Dvoře Králové a Vrchlabí zdražuje voda. Kolik lidé zaplatí?

Podle dnes zveřejněného Indexu kvality života sestaveného projektem Obce v datech a společností Deloitte je Skokanem roku Vrchlabí, které si v žebříčku polepšilo o 64 míst. Patří mu 73. místo. Trutnov figuruje v žebříčku na 154. místě, Dvůr Králové nad Labem na 142. místě.

Index kvality života porovnává celkem 206 obcí s rozšířenou působností včetně Prahy na základě veřejně dostupných dat. Zahrnuje dohromady 29 ukazatelů, které vyjadřují mimo jiné úroveň prostředí a dostupnosti zdravotní péče, optimální materiální podmínky, dostatečnost služeb, ale také zdraví a mezilidských vztahů.

Vrchlabský historik Jiří Louda (uprostřed) a ilustrátor Tomáš Chlud (vpravo) jsou autory komiksu Příběhy z Krkonoš.
Příběhy z historie kreslím rád, jsem na to nemocný, říká autor komiksu z Krkonoš