Radnice vybuduje nejprve přístupovou cestu a parkovací místa, což chce stihnout do konce října. O tom, jestli se Vrchlabí příští rok pustí do výstavby bazénu, rozhodne cenová nabídka z veřejné soutěže na generálního dodavatele a projednání na zastupitelstvu.

Zatímco pro první etapu s infrastrukturou počítá město v rozpočtu s investicí 24 milionů korun, pro druhou etapu předběžně kalkuluje se 150 miliony. Pro stavbu krytého bazénu disponuje územním rozhodnutím, vyřizuje stavební povolení a připravuje zadávací dokumentaci pro výběrové řízení.

Takhle má vypadat podle vizualizace krytý bazén ve Vrchlabí. Jeho součástí budou čtyřdráhový plavecký bazén, cvičný bazén, relaxační bazén, vnitřní i venkovní vířivky, šedesátimetrový tobogán, skluzavky nebo parní kabiny.
Vrchlabí postaví krytý bazén, spolkne 190 milionů. Jak bude vypadat?

„Jsme si vědomi současné situace, kdy může přijít výrazný pokles daňových příjmů a jiné vážnější problémy, které budeme muset řešit,“ zůstává opatrný starosta Vrchlabí Jan Sobotka. „Chceme projekt připravit do fáze, abychom věděli, kolik přesně bude stavba krytého bazénu stát na základě výběrových řízení. To předložíme zastupitelstvu, které rozhodne, jak s projektem naložíme,“ nastiňuje postup, který plánuje vedení města.

Budování přístupové komunikace s parkovacími plochami pod tenisovými kurty odstartovalo minulý týden. Na místě budoucího aquacentra probíhají skrývka ornice a hrubé terénní úpravy.

Stavba krytého bazénu ve Vrchlabí je atypická tím, že bude zapuštěná do země. Vyrůst má na louce mezi tenisovými kurty a rybníkem Kačák.

Ilustrační foto.
Rozjezd výroby ve Škodě může být chaotický, upozorňuje odborář

Pokud se město skutečně pustí do budování aquacentra, obyvatelé Vrchlabí se dočkají čtyřdráhového plaveckého bazénu o délce 25 metrů, cvičného bazénu, který bude sloužit například pro cvičení matek s dětmi, koupání starších dětí, první lekce výuky plavání, a také relaxačního bazénu, vnitřní i venkovní vířivky, šedesátimetrového tobogánu, skluzavky nebo parní kabiny. Plavecký bazén má mít 28 stupňů, ostatní nad 30 stupňů.

Vrchlabí intenzivně pracuje na projektu přes šest let, našetřilo si na něj přes 70 milionů korun. Současná koronavirová pandemie však může realizaci ohrozit či posunout. „Situace přináší několik aspektů. Jedním z nich je, že úspory, které na bazén máme, budeme muset použít na něco jiného. Druhý pohled je takový, abychom investici udělali a podpořili tím cestovní ruch a jeho restart po aktuální krizi. Nikdo jiný než veřejná instituce takovou stavbu nepostaví,“ uvažuje Jan Sobotka.

Tablety od mobilního operátora T-Mobile využívají především pacienti na lůžkách následné péče, kterých je v nemocnicích Penta Hospitals CZ více než čtyři sta.
Penta Hospitals zprostředkovala pacientům audiovizuální kontakt s blízkými

Další velkou letošní vrchlabskou investicí bude rekonstrukce ulice U Nemocnice za 16 milionů korun, která zahrnuje novou kanalizaci, vodovod, chodníky, obrubníky. Práce budou na programu v průběhu léta, do konce října by mělo být hotovo.

V Trutnově je v plném proudu přestavba letního koupaliště za 60 milionů korun, která začala loni v létě. Začátek koupací sezony má stihnout, záležet ale bude, kdy vláda umožní otevření venkovních bazénů pro veřejnost. „Je to naše priorita číslo jedna. Investice jsou hnacím motorem ekonomiky,“ připomíná starosta Trutnova Ivan Adamec. „Lidé budou hledat vyžití v českých městech. Chceme, aby koupaliště fungovalo co nejdříve,“ dodává Adamec.

V Trutnově je v plném proudu rekonstrukce letního koupaliště. Do dvou měsíců by měla být hotová.
Trutnov podpoří podnikatele, dál staví koupaliště. Ve čtvrtek dezinfikuje úřad