„O podmínkách, za kterých dojde ke spolupráci s radou města a klubem, bude jednat mimořádné zasedání zastupitelstva,“ řekl vlastník HC Petr Dědek. To se bude konat ve středu 2. května.

Smlouvu prodloužili


„Nájem od města měl vypršet k 15. dubnu. Protože se dá ale předpokládat, že cesta k řešení bude komplikovaná, dohodli jsme se na prodloužení do 15. června,“ řekl starosta města Jan Sobotka.

Po komunálních volbách na podzim loňského roku došlo k situaci, kdy Petr Dědek zvažoval odprodat svůj podíl v klubu. Důvodem bylo, že sdružení vrchlabského starosty (ZVON) deklarovalo, že nebude hokej podporovat více než dosud, protože není místní prioritou. Petr Dědek se proto přel s radnicí o to, jak moc má hokeji pomáhat.
Několik dní po slavném postupu už je ale jasno. Liga ve Vrchlabí bude. Sportovně se o to minulý týden postarali vrchlabští hokejisté, kterým Dědek pomohl z krajského přeboru do druhé nejvyšší soutěže.

Věří v domluvu


„Za tím, co se na přelomu roku stalo, jsme udělali tlustou čáru. Budou probíhat nová jednání a já věřím, že se domluvíme,“ řekl Dědek. Ten je nově také ve vedení města. Kromě výhody, kterou mu členství v radě přináší, bude mít i zájem na tom, aby se liga ve městě hrála.