"Naše největší zdravotní pojišťovna nám odsouhlasila zřízení primariátu ortopedie. Chceme tam proto vytvořit pro lékaře i pacienty to nejkvalitnější prostředí," prozrazuje ředitel Nemocnice Vrchlabí Michal Mrázek.

"Primariát ortopedie Vrchlabí nikdy nemělo, i když jsme tu řadu ortopedických zákroků dělat mohli. Dnes máme vynikající chirurgii a traumatologii. S velkou ortopedií tak pacientům poskytneme špičkový zdravotní servis, včetně následné rehabilitace," vysvětluje ředitel.

Investice ve vrchlabské nemocnici budou pokračovat navzdory složité koronavirové době. "Nemocnice má svůj rozvojový plán, který může koronavirus zpomalit, ale jen dočasně," říká Michal Mrázek. "Zdravotnictví je oblastí, kde nemůžete ustrnout, jinak by o vaši péči pacienti pozvolna ztratili zájem. Myslím, že takových příkladů by se dneska našlo docela dost," namítá ředitel Nemocnice Vrchlabí.

Mrázek si nemyslí, že by soukromé zdravotnické zařízení mělo v době současné pandemie ztíženou situaci v porovnání s nemocnicemi, které patří kraji. "Je to i tím, že si prostě dokážeme poradit. Poskytujeme stejně kvalitní zdravotní péči jako v ostatních okolních nemocnicích, i proto se na nás obrátil kraj s tím, zda nemůžeme dát k dispozici specializovaná lůžka. Rádi jsme vyšli vstříc. A s koordinátorem péče o covidové pacienty jsme v častém kontaktu," poukazuje na dobrou spolupráci v těžké době.

"Bylo by dobré, kdyby výborná úroveň komunikace s krajem pokračovala i mimo současný pandemický stav," přeje si ředitel Nemocnice Vrchlabí Michal Mrázek.