Oživení lokality už má první konkrétní impuls. Vedle bazénu vyroste sportovní hotel s kapacitou kolem 150 lůžek. Jeho stavba má termínově kopírovat dobu, během které vznikne krytý bazén, tedy roky 2021 a 2022. Investoři uvažují také o vybudování dalších zařízení: prodejny, objektu pro ubytování zaměstnanců, pracujících na horách, a bytové výstavbě.

„V blízkosti připravovaného městského aquacentra je již vydané územní rozhodnutí na sportovní hotel,“ potvrdil Deníku vrchlabský právník Daniel Kučera, jemuž patří pozemky, společně s trutnovským architektem Martinem Vokatým ze společnosti ATIP. Pro sporthotel ještě hledají společníka.

Takhle má vypadat podle vizualizace krytý bazén ve Vrchlabí. Jeho součástí budou čtyřdráhový plavecký bazén, cvičný bazén, relaxační bazén, vnitřní i venkovní vířivky, šedesátimetrový tobogán, skluzavky nebo parní kabiny.
Vrchlabí postaví krytý bazén, spolkne 190 milionů. Jak bude vypadat?

Daniel Kučera považuje vrchlabské Vejsplachy za atraktivní lokalitu se zajímavým potenciálem. „Jsou tam tenisové kurty, vznikne aquacentrum, existuje velký prostor pro volnočasové aktivity. Území je rozsáhlé se zajímavým vodním prvkem, chybí mu ale ubytovací kapacita, díky které by mohli lidé v této lokalitě zůstávat,“ vysvětlil.

Město podle starosty Jana Sobotky iniciativu investorů vítá. „Dlouhodobě máme zájem, aby toto místo bylo vstupní bránou do Vrchlabí a mělo ucelený tvar,“ řekl. „Synergie výstavby bazénu se zájmem investorů je zřetelná,“ dodal Jan Sobotka.

Krytý bazén postaví ve Vrchlabí město. Společně s vybudováním infrastruktury, která začne příští rok, přijde celkem na 190 milionů korun. „Původní myšlenka byla, abychom našli jednoho investora na bazén a hotel. Ale to se nepodařilo. Nicméně jak zónu ve Vejsplaších vybavujeme, tak se objevují zájemci, její bonita roste. Chtěli bychom, aby se na investicích podíleli,“ konstatoval vrchlabský starosta.

Společným plánem dvojice Kučera, Vokatý je rovněž výstavba prodejny a zařízení pro krátkodobější personální ubytování. „V těchto dvou případech je situace jiná než u sportovního hotelu. Jde o střednědobý až dlouhodobější výhled. Plány jsou v přípravách, ještě k nim ani neexistují studie,“ upřesnil Daniel Kučera.

Zanedbaný areál někdejšího koupaliště je dlouholetým problémem Jilemnice. Město řeší, jak najít rozumnou cestu k jeho rekonstrukci.
Jilemnice znovu řeší výstavbu koupaliště