Ráno vstane, udělá si snídani a poté dalších pět jídel. K tomu doplňky stravy a dvoufázové tréninky, které absoluje denně. Půl roku na striktní dietě bez alkoholu nebo večerního ponocování. Tímto režimem se Štěpán řídil každý den od začátku letošního roku, kdy odstartovala jeho příprava na závody.

„Bylo to pro mě nejnáročnější období, které jsem zažil, ale ta cesta mě bavila. Objevoval jsem nové limity a poznával lépe svoje tělo a to mě posouvalo dál”, říká Štěpán Domorád. Není se čemu divit, protože současný mistr Evropy se zúčastnil od začátku roku hned čtyř závodů.

Majitel posilovny ve Vrchlabí Štěpán Domorád překonal rekord. Ze Slezkého domu na Sněžku vynesl 170 kilogramů.
Štěpán Domorád pokořil rekord, na Sněžku vynesl 170 kilogramů

Začalo to v Kralupech nad Vltavou, kde probíhala soutěž ICN Beauty&Fitness Cup 2023. Tam Štěpán vybojoval druhé a třetí místo. Poté následovalo mistrovství České republiky v Karlových Varech, kde obsadil třetí příčku v otevřené kategorii. Jeho další zastávkou bylo Slovensko a opět si domů přivezl třetí místo. Třešničkou na dortu bylo však vítězství na mistrovství Evropy ve Španělsku.

Po náročném půlroce si Štěpán přivstal a za odměnu si dal ranní trénink ve své posilovně. Teď už se těší, až se bude moci pořádně najíst a vychutnat si bílý řecký jogurt s ovocem.