Otevřením prodejny bylo vytvořeno zhruba 80 pracovních míst, zaměstnanci pocházejí převážně z tohoto města a nejbližšího okolí. Společnost Kaufland tak znovu potvrzuje, že patří dlouhodobě k největším a nejstabilnějším zaměstnavatelům v ČR.

Nabídka prodejny Kaufland ve Vrchlabí je umístěna na 2 622 m2 prodejní plochy. Sahá od výrobků prodávaných pod vlastními značkami, které za výhodné ceny nabízejí kvalitní produkty, přes značkové zboží až k regionálním produktům. K tomu nabízí Kaufland dovozové zboží stejně jako téměř 200 bioproduktů. Stěžejním bodem nabídky obchodů Kaufland jsou oddělení s čerstvým zbožím, ať už jde o ovoce a zeleninu, mléčné produkty nebo uzeniny, sýry a jiné lahůdky v obslužném pultu, nebo křupavé pečivo rozpékané každou hodinu v pekárně.

Samoobslužné oddělení masa nabízí čerstvé maso pod značkou K-Purland, které je k dostání exkluzivně jen v prodejnách Kaufland. Jde o maso a masové speciality připravené ve vlastním masozávodu v Modleticích u Prahy, kde se zpracovávají jen nejlepší suroviny od vybraných dodavatelů.

Nabídka potravin je skutečně rozsáhlá. V Kauflandu si zákazníci budou moci vybírat z celkové nabídky přes 20 000 položek. Vedle nabídky potravin nabízí nové nákupní místo cenově výhodné zboží v oddělení domácích potřeb, textilu, elektra, papírnictví či hraček, sezónní výrobky, stejně jako týdně se měnící akční zboží.

Nový Kaufland ve Vrchlabí je vybaven tzv. „ Integrovaným řešením" zabezpečujícím potřebu potravinářského chlazení, vytápění a klimatizaci objektu. Jedná se o soubor chladicího systému a zařízení, jehož technologickou součástí je i tepelné čerpadlo. Celý systém využívá vzájemných synergií s cílem vysoké úspory provozních energetických nákladů dosahujících až 30 %. Využitím zbytkového tepla potravinářského chlazení a případným spuštěním tepelného čerpadla, je tak eliminována potřeba tradičního způsobu vytápění objektu. V letních měsících pak integrovaný systém dále zabezpečuje klimatizaci celého objektu. Použitím přírodního chladiva CO2, jakožto chladicího média mrazicího okruhu se zlepšuje energetická účinnost celého systému a výrazně snižuje emise skleníkových plynů. Celý systém je tak považován za vysoce efektivní a maximálně šetrný k životnímu prostředí.

Příjemná je i otevírací doba – Kaufland ve Vrchlabí má otevřeno od pondělí do neděle od 7 do 22 hodin. Zákazníci mají k dispozici 180 parkovacích míst.
Nabídku zboží prodejny Kaufland doplňují i další obchody: pekařství Pekárny a cukrárny Náchod, lahůdky Krušnohorské uzeniny, tabák PEAL, vinotéka Vinařství U Kapličky a lékárna Česká lékárna.

Za svou práci a přístup k zákazníkům získává společnost Kaufland pravidelně řadu ocenění. Letos například Obchodník roku 2013 v kategorii Obchodník s potravinami na konferenci Retail Summit nebo ocenění Superbrands, dále je držitelem ocenění „Dobrá značka" od Reader´s Digest Výběr, nebo „TOP Retailer".