Už v lednu obvinila devět fyzických a jednu právnickou osobu ze zločinu dotačního podvodu a poškozování finančních zájmů Evropské unie, přečinu poškození a ohrožení životního prostředí z nedbalosti. Některé obviněné stíhá pro trestný čin zneužití pravomoci úřední osoby. Kriminalisté opakovaně vyslýchají velké množství obviněných, poškozených i svědků. Zajistili rovněž obrovské množství počítačových dat, které zkoumají znalci z oblasti kybernetiky.

Další posudky dodají odborníci na stavebnictví a architekturu. Odborná stanoviska budou chtít také po ministerstvech pro místní rozvoj, životního prostředí, dopravy a dalších institucích. „Vyšetřovací spis má v současné době již zhruba 12 tisíc listů a tento počet není zdaleka konečný,“ oznámila policejní mluvčí Ivana Ježková.

Díky medializaci případu se policii ozvala řada dalších možných poškozených, kteří ještě nedávno o podezření z trestního jednání obviněných mlčeli. „I díky jejich svědectví vyšetřování pokročilo,“ dodala mluvčí.

Policie zatím v tzv. krkonošské kauze nezveřejnila jména podezřelých projektů, výši způsobené škody, ani jména obviněných. Případ se ale týká zejména města Pec pod Sněžkou a území svěřeného do péče Správy Krkonošského národního parku. Často se mluví zejména o Herní krajině Pecka, která za 45 milionů korun vyrostla na Portáškách.

Loni v říjnu policie provedla velký zátah, při domovních prohlídkách a při prohlídkách nebytových prostor zajistila řadu důležitých materiálů.