Letošní ročník Pohádkové cesty zámeckým parkem, který pořádá občanské sdružení Chobotnička ve spolupráci se Správou Krkonošského národního parku a pod záštitou města, má benefiční charakter. Výtěžek z dobrovolného vstupného chtějí pořadatelé letos věnovat zdravotně postižené čtyřleté Nikolce z Vrchlabí.

Akce začíná ve 13.30 hodin průběžným startem u vstupní brány do parku. Na účastníky čeká dvanáct stanovišť, kde je pohádkové postavy provedou soutěžemi. Děti u vstupu dostanou tzv. cestovní pas, do něhož obdrží na stanovištích razítka za splněné úkoly. V cíli každého čeká odměna.

Zábava čeká však během celého odpoledne. K vidění budou modely letadel a vrtulníků. Účast přislíbil musher Jiří Vondrák se svými psy. „Děti se mohou těšit dále na skákací hrad, vysokozdvižnou plošinu, překážkovou dráhu a další aktivity. A na odpoledne se hasiči chystají naplnit náměstí pěnou," upozornila za pořadatele Kateřina Kohoutová.

Nikolka, pro níž je organizována benefice, má za sebou složité roky. Vše začalo již předčasným porodem ve 28. týdnu těhotenství. Holčičce budou letos čtyři roky a trpí dětskou mozkovou obrnou kvadruparetické spastické formy.

„Vývoj Nikolky jde velice pomalu. Po několika pobytech v Jánkách začíná lézt. Nesedí, nemluví, pouze žvatlá. Chystá se od září nastoupit do školky, kam bude potřebovat speciální sedačku. Ráda bych s Nikolkou jela do Klímkovic na speciální terapii, ráda bych vyzkoušela možná i terapii na koních, časem bude vhodné pořídit ji vertikalizační stojan," popsala situaci maminka postižené dívky.

POHÁDKOVÁ CESTA, pořádaná letos už počtvrté, je nadějí pro Nikolku.