VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Webrovkafest na Klučance se blíží. Festival startuje už za týden

Trutnov - Již za týden, v sobotu 18. listopadu, se milovníci divadla a hlavně muziky řady žánrů vydají do Humanitárního střediska Klučanka v obci Dědov. Koná se tam šestnáctý ročník Webrovkafestu, který zaštiťuje Institut zážitkové pedagogiky.

12.11.2017
SDÍLEJ:

Klučanka v Dědově je dějištěm Webrovkafestu. Na snímku duchovní otec a dramaturg festivalu Vojtěch Lábus se svou asistentkou Kateřinou Hejnovou.Foto: Archiv

„Benefiční akcí, která se zrodila v roce 2002 na trutnovské chatě Webrovka, pomáháme dětem z dětských domovů a dětem ze sociálně slabých rodin. Výtěžek akce věnujeme jako každý rok na uhrazení zážitkových pobytů," říká v rozhovoru pro Deník duchovní otec festivalu a dramaturg Vojtěch Lábus.

Festival má už tradici, získal si řadu příznivců, dárců, sponzorů. Jaké to vše vlastně bylo na úplném začátku?
„V roce 2002, kdy v Trutnově neexistoval už žádný hudební klub, jsme hledali prostory pro pořádání hudebních produkcí. Napadlo nás zajet na Webrovku, která tehdy pod Asociací dětských domovů po celý rok sloužila dětem ze škol, školek a dětských domovů z celé republiky jako škola v přírodě. Domluvili jsme se s vedoucím Jirkou Oudesem, že bychom tam rádi uspořádali festival a když zbudou peníze ze vstupného, tak že je asociaci necháme na činnost. Zpočátku těch peněz moc nezbývalo, ale postupně, jak nám začali s úhradou nákladů pomáhat sponzoři, se začal výtěžek navyšovat. Řešili jsme, kam peníze dát a nakonec jsme se rozhodli podpořit konkrétní vánoční pobyty dětí z dětských domovů. Časem už výtěžky vydaly i na další pobyty a začlenili jsme do nich i děti z nemajetných rodin. Rekordní suma, kterou se nám za jeden festival zatím podařilo vybrat, činila přes padesát dva tisíce korun."

Důležité upozornění!!!

”Jsou věci, které bohužel nedokážeme ovlivnit. Včera jsme se dozvěděli, že zpěvák kapely Cémur Šámur prodělal nečekanou operaci a tudíž nebudou schopni oslavit své osmnácté narozeniny a ani odehrát koncert na Klučance. Moc nás to mrzí, ale nedá se nic dělat. Proto jsme hbitě udělali dramaturgickou změnu a přesunuli kapelu Asfalto na hlavní scénu a na dvě pauzy na sklepní scéně obsadili folkové duo ŽIBR - HSK z Hostinného. Věříme, že vás i tato kapela náležitě pobaví a že Cémuři zahrají na příštím ročníku. Děkujeme za pochopení!” Vojta Lábus, v pondělí 13. listopadu

Po letech došlo k prodeji Webrovky a museli jste hledat náhradu. Na Klučance v Dědově se koná letos festival potřetí. Jak vám objekt vyhovuje?
„I když jsme původní místo opouštěli neradi, Humanitární středisko Klučanka je pro pořádání festivalu i pro děti, které tam jezdí na zážitkové pobyty a letní tábory, výborné. Je rozlehlejší, takže se tam v létě může rekreovat třeba až 160 dětí. A také je mnohem dostupnější. Zájemci tam dojedou auty, vlakem, někteří si účast na festivalu spojí i s pěším výletem. Oproti Webrovce, kam jsme museli vozit nahoru do lesa kapely vétřieskou, kdy často už v listopadových dnech mrzlo a bylo náledí i sníh, je to teď pohoda. Objekt je i pro pořádání festivalu výhodný dispozičně. Původně to byl venkovský zámeček, později sloužil jako výletní restaurace. Potom komunisté vršek strhli a nechali tam jenom sklepy. Takže jednoduše řečeno zbyly jen klenby a na nich je postaven třípatrový panelák. Můžeme tam mít dvě scény, takže když skončí jedna kapela na hlavní scéně, může hned začít hrát o pauzách ve sklepě další formace a vše na sebe navazuje."

Tím se dostáváme k letošnímu programu. Loni byl festival kvůli oslavě svého patnáctého výročí dvoudenní, dokonce i s účastí dánské kapely Euzen se zpěvačkou Marií Franz. Letos je festival opět jednodenní a z programu vyplývá, že je dramaturgicky postaven hlavně na vystoupeních regionálních kapel. Kdopak nás tedy tentokrát potěší?
"Šestnáctý ročník se vrací k tradičnímu formátu v podobě jednodenní hudebně-divadelní přehlídky s charitativním podtextem. Festival věnujeme dětem celého světa a památce vynikajícího kytaristy Radima Hladíka. Akci zahájí od 14.30 hodin v sobotu 18. listopadu svým představením divadelní spolek KaRaJaPeJi a Ba. Dalším divadelním spolkem, který zde vystoupí, a to dvěma kratšími kusy, jsou vrchlabské Krychličky. Divadelní scénu pojmeme zcela netradičně, pro diváky to bude překvapení. Hudební přehlídku odstartuje v 16 hodin punková kapela Bez šance z Police nad Metují, následovat bude tradiční alternativně rocková Poslední Lež ze Dvora Králové nad Labem, ten na pódiu vystřídají trutnovští Pepa Lábus a Spol., hrající folk/rock s prvky world music. Poté zaduje kerkonošský minibigband Cémur Šámur z Vrchlabí. Hvězdou večera je tentokrát brněnská crossover-metalová Insania, slavící své třicátiny, ke kterým si nadělila novou desku nazvanou Na počátku byl spam. Po ní zahrají: broumovská rave-punková kapela Kluci a trutnovská partička Silentpie a The Plezírs. Závěr na hlavní scéně bude patřit společnému jam sessionu přítomných muzikantů. Na sklepní scéně se postupně vystřídají Marta a Rasputin z Trutnova, hrající akustickou word-music, náchodská hardcore-undergroundová kapela Asfalto a mistr bluesové kytary Václav „Bahňous" Blábolil od Chrudimi se svým hostem. Od půlnoci do rána rozduní podzemí Drum and Bass trutnovských Colorsound. Festivalem bude provázet herec, moderátor a muzikant Tomáš Grohrein, řečený Gagarin."

Zůstávají festivalu věrní posluchači z Trutnova?
"Většina posluchačů jezdí právě z Trutnova a okolí, vždyť jde stále o trutnovskou akci, která se akorát koná někde jinde než dřív. Ale díky Klučance se o festival zajímají také posluchači z Náchodska a díky prezentaci festivalu na Rádiu Beat přijíždějí kromě například Pražáků lidé z různých koutů republiky. Loni tam zavítali třeba z Ústí nad Labem nebo dokonce až od Ostravy. "

Pro účastníky je jistě výhodné, že jim zajišťujete po skončení koncertu zpáteční autobusovou dopravu do měst v regionu.
„Ano. První trasu má autobus po koncertu přes Teplice nad Metují do Broumova, pak jede autobus delší trasou přes Polici nad Metují do Náchoda a dál na Českou Skalici a přes Úpici do Trutnova. Poslední trasa vede z Klučanky do Trutnova přes Radvanice a Chvaleč.Každý rok nám také vycházejí vstříc České dráhy, které kvůli akci po celý den festivalu obnovují zastávku Dědov, která běžně už nefunguje, takže kromě spěšných vlaků tam vlaky zastavují. Od zastávky je to na Klučanku zhruba 300 metrů."

Zorganizovat tak velkou charitativní událost je úctyhodné. Co je na zajištění nejtěžší a kdo se na tom kromě tebe podílí?
„Nejtěžší je zajistit pokrytí celého rozpočtu. Ale i pro letošní rok se nám to díky vstřícnosti sponzorů, dotacím, které jsme opět dostali od měst Trutnov, Teplice nad Metují a Meziměstí, i příspěvkům celé řady jednotlivců podařilo. Za to všem patří velký dík. Stejně tak desítkám kapel, jež se většinou vzdají honoráře a těm, které přijíždějí zdaleka, platíme jen dopravu. Při zajišťování akce na místě pomáhá kolem dvaceti lidí ve svém volném čase a zadarmo. Věříme, že lidé dobré vůle, kteří nás dlouhodobě podporují, zůstanou festivalu nakloněni i do dalších ročníků."

Autor: Jana Mudrová

12.11.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Lidské zdroje - Lidské zdroje Personalista 17 360 Kč

Odborní zprostředkovatelé práce Odborný referent, poradce pro zprostředkování. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17360 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ODBORNÝ REFERENT, PORADCE PRO ZPROSTŘEDKOVÁNÍ, Popis: vypracovávání individuálních akčních plánů ke zvýšení možnosti uplatnění na trhu práce včetně jejich vyhodnocování, poradenství pro zprostředkování zaměstnání, individuální práce s uchazeči o zaměstnání a zaměstnavateli, Prac. poměr na dobu určitou - zástup za MD., Životopisy zasílejte na uvedený e-mail nejpozději do 10.8.2018.. Pracoviště: Úřad práce české republiky - kontaktní pracoviště trutnov, Horská, č.p. 5, 541 01 Trutnov 1. Informace: Dana Prokopcová, +420 950 168 414.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 13 500 Kč

Obsluha šicích a vyšívacích strojů OBSLUHA ŠICÍCH A VYŠÍVACÍCH STROJŮ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: práce na 3 měsíce, , kontakt: osobně - Liberec, Třída 1. máje 97/25, e-mailem. Pracoviště: Justone s.r.o. - singing rock s.r.o. semily, Bořkovská, č.p. 13, 513 01 Semily. Informace: Nataliia Danylych, +420 606 607 688.

Obchod - Doplňování zboží - Turnov 105 Kč

Hledáme šikovné brigádníky na noční doplňování zboží do supermarketu v Turnově. Náplň práce: ruční balení a vybalování zboží , vkládání zboží do regálů , kontrola záruční doby

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 21 300 Kč

Všeobecné sestry s osvědčením Všeobecná sestra. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 21300 kč, mzda max. 32070 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ZDRAVOTNÍ SESTRA - BRATR- osvědčení k výkonu zdravotní sestry bez odborného dohledu, plný prac. úvazek, zástup za MD, v budoucnu i možnost prac. smlouvy na dobu neurčitou, směnný provoz, možnost i brigádně ( pár směn v srpnu, příp. září), Nabízíme: 5 týdnů dovolené, plat dle platových tabulek ( 10 platová třída, stupeň dle započítatelné praxe), příplatek za směnnost, za svátky, víkendy, noční, po zkušební době osobní příplatek, příspěvek na stravování, benefit v podobě vánočních balíčků, kulturní akce. Pracoviště: Domov pro seniory pilníkov, Trutnovská, č.p. 176, 542 42 Pilníkov. Informace: Tamara Janková, +420 739 460 438.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dmitrij Andrejevič Praskilevič přijel do Trutnova autem z Moskvy. Trvalo mu to 24 hodin.
28

Šílenosti přilákaly prodavače z Moskvy i partičku z Hongkongu

Videosouhrn 20. července 2018

Nepoučitelný pražský taxikář a suverénní sedmiletá heligonkářka: videa dne

OBRAZEM: Z kopce sviští závratnou rychlostí

Chucelna /FOTO/ - Závod světového poháru v downhillovém skateboardingu, Kozákov Challenge, pokračoval 20. července na kopci Kozákov u obce Chuchelna na Semilsku.

Za výrobu dětské pornografie dostal šest let

Hradec Králové - Šestiletý trest vězení v pátek krajský soud udělil Pavlu Rohelovi, který podle obžaloby na Náchodsku vyráběl a prodával dětskou pornografii.

Kuks žije muzikou. Zazní tam například předehra k opeře

Kuks – Hudební léto Kuks je v plném proudu. Třetí koncert mezinárodního festivalu nabídne v sobotu od 18 hodin přední české komorní seskupení – dechové kvinteto Belfiato Quintet.

OBRAZEM: Čtvrteční noc byla divoká, plná sexuálního sadismu

Trutnov - Když extrém, tak na plný koule. Doslova. Trutnovský hudební festival Obscene Extreme zažil divokou čtvrteční noc, naplněnou sexuálním sadismem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT