"Jsem zklamaný z přístupu organizátorů Winter Hockey Games. D+D REAL už nechce pokračovat ve spolupráci a nebude nadále titulárním partnerem akce," sdělil Petr Dědek na twitteru bezprostředně po oznámení o opětovném odložení hokejové show ve Špindlerově Mlýně.

Ve Svatém Petru dnes začnou dělníci rozebírat tribuny a postupně je budou odvážet. Extraligové zápasy a utkání Chance ligy, které se měly odehrát pod širým nebem, se budou konat na stadionech extraligových a prvoligových týmů. Při hokejové show se mělo představit i Vrchlabí.

Spoluorganizátorem a tváří hokejových her je Jaromír Jágr, který se měl představit v utkání legend i v extraligovém utkání kladenských Rytířů s pardubickým Dynamem. "Je to pro nás smutná událost a složité rozhodování. Máme za sebou více než rok příprav této skvělé akce, kterou musíme znovu odložit. Jedná se však v prvé řadě o zážitek pro diváky, jehož realizace bez plných tribun postrádá smysl. Věříme, že přeložení termínu na příští rok je vzhledem k aktuální situaci v Čechách správným rozhodnutím a fanoušci nás v něm podpoří. Pro nás jako organizátora akce je důležité, aby si každý divák užil tento hokejový svátek přímo v místě konání D+D Real Winter Hockey Games bez omezení a restrikcí," prohlásil Jaromír Jágr.

Hokejová show Winter Classic ve Špindlerově Mlýně se bude konat až příští rok.
Hokejová show ve Špindlerově Mlýně letos nebude. Co na to Jágr a Dědek?

Součástí programu D+D Real Winter Hockey Games byla dvě utkání Tipsport extraligy a jeden zápas Chance ligy. Fanoušci se tak těšili na duely Rytířů Kladno s HC Dynamo Pardubice, Mountfield HK proti HC Sparta Praha i na prvoligové klání HC Stadion Vrchlabí proti VHK ROBE Vsetín. Předvést se měli také extraligoví junioři, výběr hráček českého národního týmu, hokejisté univerzitní ligy nebo para hokejová reprezentační mužstva České republiky a Slovenska. Popularitu ledního hokeje pak měly podpořit v exhibičních zápasech tuzemské a slovenské hokejové i fotbalové legendy.

Muzejní adventní trh na náměstí Svobody v Hradci Králové v roce 2018
Šéf Muzea východních Čech spílá ministrovi. Obchoďáky ano, adventní trhy ne?!

"Moc nás mrzí, že musíme celou akci již podruhé odkládat na nový termín. V místě konání je vše připraveno, ledová plocha a tribuny měly tento týden přivítat první hokejisty. Musíme ale respektovat současnou epidemiologickou situaci v České republice, a proto jsme se rozhodli hokejové hry znovu přesunout na rok 2022," řekla Andrea Bársony z pořádající agentury Eniva. "Všem hokejovým fanouškům, kteří si zakoupili lístky, se tímto moc omlouváme. Zakoupené vstupenky samozřejmě zůstávají v platnosti na nový termín, který brzy zveřejníme," dodala Andrea Bársony.

Člen týmu legend Českého hokeje Jan Hlaváč verdikt pořadatelů podpořil. "Rozumím organizátorům v jejich rozhodnutí. Momentální situace vývoje epidemie není pro pořádání hromadné akce vůbec příznivá. Mělo se jednat o hokejový svátek oslav hokeje u nás, což bez diváků na tribunách nemá význam," uvedl.

František Pechek patřil k účastníkům vzpomínkové hodinovky. Nejstarším ale v Úpici zdaleka nebyl.
Hodinovka mistrů nabídla vzpomínky šampionů. Havelka s Kubasou uběhli přes 15 km