Projekt pro rok 2015 Civilky na hoře aneb Na kole z Černé hory přes Černou Horu do Černé Hory vznikl z nadšení skupiny kamarádů, kteří rádi tráví volný čas aktivně. Navazuje na loňskou cestu do Chorvatska (1000 km za 5 dní). Letos je trasa o třetinu delší a spojená s podporou Svazu postižených civilizačními chorobami v ČR, z.s., na jehož činnost se snaží odvážlivci cestou poukázat. A vybrat finanční prostředky na podporu pacientské organizace. Svaz postižených civilizačními chorobami sdružuje 50 000 členů a rozvíjí léčebnou a sociální rehabilitaci zdravotně postižených dospělých i dětí. V jeho řadách pracuje množství dobrovolníků bez nároku na odměnu.

Účastníci

•Libor Koukol – cyklista
•Pavel Kadrmas – cyklista
•Daniel Neureiter – cyklista
•Čeněk Mach – cyklista
•Filip Krátký – cyklista
•Martin Hůlek – cyklista (jen některé etapy), řidič, propagace
•Tomáš Budinský – řidič prvního doprovodného vozidla
•řidič druhého doprovodného vozidla 

„Tuto organizaci jsme se rozhodli podpořit proto, že civilizační choroby postihují stále více lidí. Pohyb a aktivní životní styl je pro jejich prevenci důležitý. Navíc, jeden z účastníků cesty (Libor) vloni prodělal infarkt myokardu a nemohl se zúčastnit minulého ročníku. Díky pravidelnému tréninku se dostal zpět do takové kondice, že si troufá vyrazit na cestu, na kterou by si netroufla ani spousta zdravých lidí," říkají k cestě účastníci. I s doprovodem se jich na ni vydává osm. Sedm etap, sedm dní… a kudy cesty povedou? „Trasa začíná na Černé hoře v Janských Lázních, první etapa končí v Autokempu ATC Merkur Pasohlávky. Navštívíme pivovar Černá Hora. Další zastávky jsou Oberpullendorf, Varaždin, Plitvická jezera, Šibeník, Gradac, a nakonec Budva (Černá Hora). Nejkratší etapa má 178 km, nejdelší etapa bude 275 km. Nejvyšší bod trasy je 882 m n.m. nejnižší je – 2,2 m n.m. Cesta to bude jistě náročná, a proto s námi jede doprovod (dodávky), ve kterých vezeme oblečení, jídlo, náhradní díly atd," popisují účastníci.

Na start akce se může dnes od 14 do 16.30 postavit každý zájemce, třeba i rodiče s kočárky. Délku trasy, kterou podpoří účastníky projektu, si určí sami. Účastníci startují od lázeňské kolonády v 15 hodin, na Černé hoře přespí a pak v sobotu ráno pokračují dál.

Z Černé hory do Budvy v Černé Hoře na kolech

Veřejná sbírka:

Podpořte tuto smělou akci darem, přispějte na každé otočení kola 1,- Kč, na jednom kilometru se kolo otočí 468 krát. Například když přispějete 100,- Kč tak podpoříte 213 m jízdy jednoho jezdce. 1 km jednoho jezdce můžete podpořit částkou 468,- Kč. Číslo účtu veřejné sbírky je
107-6318660217/0100.

Můžete přispět na jednotlivce z pelotonu nebo celému pelotonu na metry nebo kilometry na trase. Každé šlápnutí do pedálů pomáhá.