Trasa vedla z nádvoří Hospitalu Kuks, po naučné stezce kolem Braunova betléma a po turistických značkách na nejvyšší horu Podkrkonoší Zvičinu. Po seběhnutí okolo Lázní pod Zvičinou běžci zamířili na přehradu Les Království a skrz Křížovou cestu zpět do Kuksu.

Z vítězství na maratonské trati se radoval Vlastimil Kráčmar z Kostka Racing klubu. Celou trať absolvoval v čase 3 hodiny a 9 minut. Na druhém místě skončil, stejně jako v loňském roce, Radoslav Groh reprezentující HUDY La Sportiva. Na vítěze přitom ztratil více než 6 minut. Třetí místo pak bylo kořistí Radka Tomana z AFK Kornice. Nejrychlejší ženou se stala Pavla Zárubová s časem 4 hodiny a 19 minut.

Na atlety byly připravené kromě 42kilometrové trati také kratší distance (10 a 21 km), nově ale také ultramaratonská trať na 65 kilometrů s převýšením 1603 metrů. Tuto trať suverénně ovládl královédvorský reprezentant David Gerych. Loňskému vítězi maratonského závodu na zdolání náročné trati stačilo 5 hodin a 19 minut. Mezi pěticí nejodolnějších žen pak nejlepší výsledek předvedla Michaela Illiková, která pětašedesátikilometrovou trať uběhla za 8 hodin, když až v cíli pokořila svojí parťačku Petru Kurfiřtovou. 

Letošní novinkou byl také závod koloběžek na 21, 42 a 65 kilometrů. Běhalo se rovněž s kočárkem, se psem a soupeřilo se i v dětské běžecké kategorii.

Zdroj: Youtube