Z jakých důvodů a jak často realitní kanceláře krachují?

Důvody, kvůli kterým krachují některé realitní kanceláře, nejsou v mnoha případech složité. Tím nejčastějším bývá nedostatečná kvalifikace a know-how o tom, jak vlastně má firma fungovat. Typickým příkladem je úspěšný podnikatel, který se vrhne do realit, protože slyšel, že v nich jsou peníze. Jenže nemá tušení, co taková práce obnáší. Místo toho, aby budoval novou zdravou firmu, tak v ní utápí peníze. Dalším důvodem krachu některých realitní kanceláří je v České republice málo regulovaná práce s penězi klientů. Ti v dobré víře svěří své finance realitní kanceláři do úschovy a majitel kanceláře s nimi může dočasně nakládat, jak uzná za vhodné. S nadějí, že přijdou dobré časy může tyto peníze například bez sebemenšího problému vybrat a zaplatit jimi prošlé faktury, na něž neměl finance v minulosti. Pink reality má tuto problematiku ošetřenou, peníze jdou do úschovy advokátní kanceláři, která je přeposílá dále za přísných podmínek.

Co se týká toho, jak často realitní kanceláře krachují, tak na to je těžké objektivně odpovědět. Krach a zastavení činnosti jsou dvě různé věci, které klienti vnímají stejně. Zatímco četnost bankrotů lze zjistit, pouhé zastavení činnosti již celoplošně nikoliv. Nejedná se totiž o likvidaci společnosti, ale o pouhé přerušení její činnosti. Dalo by se říci, že se na dveřích kanceláře objeví cedulka: „Z technických důvodů zavřeno.“

S prodejem i pronájmem nemovitosti pomůže makléř

Po tři nadcházející měsíce se budou čtenáři Krkonošského deníku nově setkávat v interaktivní rubrice Rady odborníka s realitními makléři ze společnosti Pink reality, s.r.o, kteří budou odpovídat na jejich dotazy týkající se nákupu a prodeje nemovitostí.

Pink reality je česká společnost, která se zabývá prodejem obytných domů a bytů, chat a chalup, komerčních prostor, pozemků a zabývá se i pronájmem. „Nabízíme komplexní, plně profesionální služby, které reagují na individuální potřeby a požadavky klientů,“ uvádí Tomáš Milský, generální ředitel společnosti.

Kancelář, která má pobočky v Trutnově na Krakonošově náměstí, v Rychnově nad Kněžnou, v Hradci Králové a v Žamberku, nabízí osobně prověřené nemovitosti ve východních Čechách a v Libereckém kraji.

Pokud tedy máte otázky týkající se koupě nemovitosti, řešíte otázku pronájmu, nebo je vaše nemovitost zatížena exekucí či dražbou, s nimiž si nevíte rady, máte jedinečnou příležitost se zeptat. „Naši makléři jsou odborně vzdělaní a vyškolení v oboru nemovitostí, dokážou zodpovědět veškeré dotazy,“ říká Milský a dodává: „Reagujeme na změny a obchod realizujeme transparentně, s pravidelným informováním o jeho stavu. Navíc ručíme za hladký průběh celého obchodu.“

Kontakty a více informací o společnosti najdete na stránkách www.pinkreality.cz.

Další otázky můžete posílat na e-mailovou adresu miroslava.jasanska@denik.cz.