Největší sumu, 200 tisíc, letos vynaložili v Trutnově. „Peníze šly na osvětlení vánočního stromu na Krakonošově náměstí a rozšíření světelné řady v Náchodské ulici v Poříčí,“ informovala místostarostka Hana Horynová. Kromě samotného centra je nasvětlený sváteční strom také na Slovanském náměstí, u budovy bývalého okresního úřadu v Horské ulici, na Lípovém náměstí v Poříčí, tradiční symbol Vánoc pak nechybí ani v Horním Starém Městě.

Vrchlabská radnice podle místostarosty Jana Konvaliny letos investovala okolo padesáti až šedesáti tisíc korun zejména do rekonstrukce stávajícího vybavení. Starší žárovky nahradily modernější a energeticky úspornější diody. Nové prvky pak přibyly na Evropském náměstí před Hotelem Gendorf. Vánoční atmosféru ve městě připomíná výzdoba na náměstí T. G. Masaryka, Evropském náměstí, dále rovněž v Krkonošské a Pražské ulici.

Jen drobné změny oproti dřívějšku čekají obyvatele a návštěvníky v centru Hostinného. Vánoční výzdobu radnice vylepšila v ulicích Dolní Brána a Dr. E. Votočky, kde přibyly nové světelné zvonečky za zhruba dvacet tisíc korun. „V těchto ulicích dosud byly pouze jednoduché fontánky. Teď by to mělo na delší dobu vydržet beze změn,“ poznamenal místostarosta Vladimír Junek. Kromě tradičního vánočního stromu s kometou na vrcholu je vyzdoben také morový sloup, na kterém každý adventní víkend přibyde jedna svíčka.

Ani občané Jilemnice se nemusejí strachovat, že o vánočně vystrojené ulice přijdou. Centrum města včetně bočních uliček bude vyzdobeno žárovičkami, radnice dokonce za přibližně 40 tisíc korun zakoupila moderní žárovky na sváteční strom.

Ve Dvoře Králové letos nedošlo k nákupu nových ozdob a světelných prvků. Technické služby si vystačily se zásobami, ozdobily především centrum města a vánoční strom. Ten stál ještě nedávno ve Fibichově ulici. Vánoční strom si ustrojily také některé firmy, další vyzdobily výlohy a prostranství před nimi.