„Specifikum našeho festivalu spočívá v tom, že se na divadelních prknech před diváky předstupují se svými tanečními, hudebními, pěveckými či dramatickými vystoupeními lidé se zdravotním, převážně mentálním, postižením," vysvětlila Jaroslava Boudná předsedkyně pořadatelského spolku.

Letos se zúčastní z 28 zařízení sociální péče, speciálních škol nebo občanských sdružení z několika krajů ČR. Zážitky z vystoupení jsou pro diváky vkladem ve výchově k toleranci a pro vystupující živoucím důkazem toho, že každou bariéru lze překonat. „Festival tak naplňuje pojem kultura v tom nejširším slova smyslu," zve Boudná.

Festival si podle ní našel své místo v povědomí občanů, oslovil již dvě generace žáků základních škol několika měst a překročil i hranice kraje.

Na dnešní koncert v Semilech přijede také náměstkyně hejtmana pro sociální věci Lenka Kadlecová a radní Alena Losová. Program pokračuje do Vysokého nad Jizerou, Libštátu, Jilemnice, Jablonce nad Jizerou, Rovenska pod Troskami a Lomnice nad Popelkou. Jeho součástí je šest koncertů pro školy a dva večerní galakoncerty určené široké veřejnosti. S krátkými vystoupeními navštíví také domov pro seniory v Semilech a Dětské centrum v Semilech. V rámci doprovodného programu pak čeká na téměř 300 festivalových účastníků večerní diskotéka, filmové představení, návštěvy muzeí v Semilech a Lomnici nad Popelkou, ale třeba i bowlingový turnaj.